Miasto idzie na wojnę z Moskauer Zirkus
Dodane przez Boss dnia Maj 22 2020 10:01:50
W połowie marca ze względu na epidemię chińskiego wirusa Moscow Circus, czy też, chcąc zachować nomenklaturę niemiecką, Moskauer Zirkus, utknął w niemieckim mieście Weiden i stoi tam do dziś na miejskim placu będącym placem targowym.

W wyniku konieczności odwołania spektakli, miasto zapłaciło cyrkowi 8 500 euro na pokrycie strat. Ponadto miasto pomogło w wyjechaniu lwów morskich i tygrysów oraz wsparło osoby pracujące w cyrku, załatwiając formalności w urzędzie pracy. Co więcej, przekazano kolejne 1 100 euro na olej napędowy na ogrzewanie i eksploatację pojazdów. Pomagały też osoby prywatne - cyrkowi i jego zwierzętom.

Mimo tak wielkiej pomocy ze strony lokalnych władz, Moskauer Zirkus nie potrafił się odwdzięczyć. Dziś plac na którym cyrk wciąż stoi przypomina wysypisko śmieci. Widać górę śmieci w foliowych workach, mnóstwo starych płyt drewnianych, metalowych prętów, opon, nawet zużytych sprzętów AGD, wszędzie leżą odpadki z tworzyw sztucznych, a widokiem straszy spalona amerykańska przyczepa! Właściciele cyrku nie wykazują chęci współpracy z miastem w kwestii usunięcia tej tony odpadów. W związku z tym miasto wydało nakaz natychmiastowej eksmisji cyrku z zajmowanego terenu i samo zabrało się za uprzątnięcie terenu.

Taki incydent nie był jednorazowym, ponieważ w listopadzie 2019 roku po występach w Rastatt cyrk również zostawił na placu mnóstwo porozrzucanych śmieci - plastikowych kubków, opakowań, butelek, więc nie jest to przypadek.

Niestety cyrk ten znany jest z takich i podobnych zachowań, których doświadczył również jeden z polskich cyrków i miałby coś do powiedzenia w tej kwestii, ale to już temat na zupełnie inny artykuł.

Więcej zdjęć w opcji "czytaj więcej".
(Źródło: www.oberpfalzecho.de)
Rozszerzona zawartość newsa