Rusza "Pikard" i włoskie cyrki
Dodane przez Boss dnia Maj 18 2020 19:45:16
Austriacki Circus Pikard rusza w ponowną trasę 2020 5 czerwca. Pod namiotem będzie mogło znaleźć się początkowo 100 osób, jak informowaliśmy w zeszły piątek. Będą również musiały być spełnione rygory sanitarne.

Ale to nie jedyny "odmrożony" cyrk. Bowiem od 15 czerwca znów będą mogły występował cyrki włoskie. Warto przypomnieć, że kraj ten został najbardziej dotknięty epidemią chińskiego wirusa, a mimo to stosunkowo szybko odblokowuje sferę kultury i rozrywki. Zgodnie z obecnymi przepisami, pod namiotami włoskich cyrków będzie mogło zasiąść maksymalnie 200 osób (w przypadku imprez na świeżym powietrzu jest to 1000 osób).

Jak widać świat cyrku wraca do świata żywych. Coraz więcej cyrków można już spotkać w Czechach, zaraz mnóstwo ich pojawi się we Włoszech, natomiast w Austrii sukcesywnie kolejne cyrki będą ruszać w czerwcu. Lada chwila do tego grona dołączy Słowacja. Ale każdy koniec ma dwa kije, a drugim z tych końców są takie kraje jak Niemcy w których do końca wakacji raczej nie ma szans na większe wydarzenia, jest Skandynawia w której cyrkom powoli już nie opłaca się rozpoczynać sezonu, który zawsze kończy się we wrześniu i są też Węgry, w których mimo, że można zgromadzić pod namiotem 500 widzów, to cyrkom przed 15 sierpnia nie opłaca się wyjeżdżać w trasy, zwłaszcza w sytuacji, gdy państwo zapewnia dopłaty i zapomogi.