W Czechach wraca dyskusja na temat przepisów dot. zwierząt w cyrkach
Dodane przez Boss dnia Maj 17 2020 22:38:39
Po kryzysie wywołanym chińskim wirusem, czeski rząd wraca do spraw dużo mniej istotnych, przez wielu nazywanych "wypełniaczami". Naszych południowych sąsiadów czeka bowiem kolejna odsłony walki o cyrk ze zwierzętami lub bez.

W nowelizacji ustawy znalazł się bardzo mądry przepis popierany przez właścicieli cyrków. Mianowicie, każda osoba, która ma zajmować się pokazem zwierząt na arenie będzie musiała posiadać stosowną licencję. Zasada ta ukróci tzw. wolną amerykankę i pozwoli na dużo większą kontrolę tego kto i co tresuje.

Jednak niektórzy posłowie przy tej okazji próbują iść w kompletnie przeciwną stronę i chcą usunąć zwierzęta z cyrków w jak najszerszym stopniu. Dodajmy, że projekt licencji zaaprobowało nawet Ministerstwa Rolnictwa.

Zatem nasi sąsiedzi z Czech ponownie muszą walczyć o prawdę i honor. Póki co idzie im to całkiem dobrze. Jaką decyzję podejmą rządzący? Zważywszy na to, że mówimy tu o kraju, którym nie jest Polska, można się spodziewać podjęcia rozsądnej decyzji w sposób rzeczywisty poprawiającej los zwierząt. ;)