Feralny upadek na premierze cyrku zimowego w Stuttgarcie
Dodane przez Boss dnia Grudzień 05 2019 22:13:40
Wczoraj podczas prapremiery tegorocznego zimowego widowiska w Stuttgarcie miał miejsce groźnie wyglądający upadek linoskoczków z wysokości kilkunastu metrów. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wypadkowi ulegli akrobaci z The Werner Guerrero Truppe. Wykonując swój popisowy numer, czyli wieloosobową, 7-metrową ludzką piramidę, wpisaną niedawno do Księgi Rekordów Guinessa, jedna z artystek nie utrzymała równowagi, wprawiła linę w drgania, w wyniku czego kilku akrobatów spadło na wielki dmuchany materac. Kilku osobom udało się utrzymać równowagę i dojść bezpiecznie do mostka. Sam upadek na miękką poduszkę nie był groźny. Niestety chwilę później na artystów spadły rekwizyty, m.in. rowerki i tyczki i to one spowodowały największe obrażenia ciała.

Spektakl został przerwany na czas udzielania pomocy medycznej wykonawcom. Po opanowaniu sytuacji, wznowiono występy. Artyści, którzy ulegli wypadkowi są kontuzjowani. 82-letni dyrektor zimówki mówi, że widział ich występy wielokrotnie i absolutnie nigdy nie mieli żadnych potknięć. Taki wypadek zdarza się raz na tysiąc. I zdarzył się akurat w dniu prapremiery. Decyzją dyrekcji cyrku, numer został wycofany z zimowego spektaklu. Zastąpi go inny wykon.