Cyrk w Sint Niklaas po raz kolejny
Dodane przez Boss dnia Listopad 25 2019 17:01:25
Przez wiele lat do belgijskiego Sint Niklaas późnią jesienią przybywał słynny Circus Herman Renz i zachwycał widzów swoimi pokazami. Po jego bankructwie luka ta nie została długo nieobsadzona. Szybko swoich sił zaczął próbować dużo mniejszy Wiener Circus, ale od kilku już lat prym wiedzie zupełnie inny cyrk.

Na kamerce dostępnej TUTAJ możecie zobaczyć właśnie rozstawiony cyrk w Sint Niklaas. Afisze i ulotki zapraszają mieszkańców miasta na wydarzenie pt. "Arena w Sint Niklaas" albo "Cyrk w Sint Niklaas". A tak naprawdę jest to austriacki Circus Louis Knie, który ledwo co skończył występy w ramach Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Namur i przyjechał z innym, galowym namiotem do Sint Niklaas, które to szapito jest stawiane tylko tam. Co więcej, na niektórych płotach widnieją jeszcze plandeki z nazwą Festiwalu w Namur.

Zatem w belgijskim Sint Niklaas w ciągu roku gości jeden, góra dwa cyrki, ale jest to wydarzenie na które warto czekać. występy "Louis Knie" w tym miejscu to naprawdę fenomenalna rozrywka - przepiękny namiot i widownia, cudowna oprawa oraz bardzo ciekawe pokazy na miarę cyrku XXI wieku. Nie brakuje również wielu pokazów zwierząt w kraju w którym do występów dopuszczone są jedynie zwierzęta domowe. Cóż - każdemu życzymy, by kiedyś znalazł się na takiej imprezie, gdyż jest to nieco inny klimat cyrku w porównaniu do tego klasycznego reprezentowanego chociażby przez "Charles Knie", czy "Krone", ale wciąż nurt cyrku tradycyjnego.

Il Time Machine ovunque anche a Sint-Niklaas (belgium)

Opublikowany przez Jimmego Saylona Czwartek, 21 listopada 2019