oben links oben rechts
left border
Home ˇ Tour CZ • SK ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktGrudzień 10 2019 12:57:50
Reklama cudzymi materiałami? Żaden problem
Wydawać by się mogło, że takie historie jak doklejanie sztrajf jednego cyrku do plakatów innego, akurat występującego w pobliżu, wypuszczanie w obieg "lewych" ulotek konkurencji z własną datą przedstawienia i wypisywanie na afiszach atrakcji, których jakiś cyrk nigdy nie widział minęły bezpowrotnie. Przecież jesteśmy w XXI wieku, erze powszechnej komputeryzacji i informatyzacji, życie na poziomie i te sprawy, ale nic bardziej mylnego. Prawda jest taka, że mentalność w polskim świecie cyrku nie zmienia się od lat o czym od czasu do czasu sobie przypominamy, chociażby dzięki takim "kwiatkom" jak ten poniżej. Jedyną właściwą konkluzją tej kuriozalnej sytuacji jest to, że każdy szanujący się właściciel cyrku spaliłby się ze wstydu przy takiej reklamie.

No i tak nam się reklamuje cyrk Astoria na planszach cyrku Vegas. Mieli swoje plansze, zabrakło uczciwości?

Opublikowany przez Andrzej Arnold Sowiński Czwartek, 7 listopada 2019
Zapraszamy na Karlsruher Weihnachtscircus!
Dziś przybliżymy Karlsruher Weihnachtscircus, znajdujący się w ścisłej czołówce niemieckich zimówek. Tegoroczna edycja będzie dla polskich fanów sztuki cyrkowej wyjątkowa, a to za sprawą artysty o występie którego pisaliśmy już wcześniej.

Pełny program przedstawia się następująco:
NEON FLY - bungee
CREDO - belka rosyjska
TRUPA PUJE - handwoltyż
MARK & JORG PROBST - osły, kozy, świnie, kogut
TRUPA ELENY DROGALEVEJ - żonglerka
PUJE GIRLS - kontorsjonistyka
HENRY QUAISER - akrobacje na maszcie
TRUPA PUJE - skakanki
MARLON QUAISER - pokaz mieszany koni i wielbłądów
RICO - repryzy

Nie zabraknie tego, co w cyrku najlepsze - będzie orkiestra, balet i śpiew na żywo. Cała impreza odbędzie się w dniach 20 grudnia - 6 stycznia.

Szczególną uwagę jeszcze raz chcemy zwrócić na polskiego komika - Klauna RiCO, który tej zimy będzie bawił widzów w Karlsruhe. To naprawdę wielkie osiągnięcie występować na tak zacnej zimówce, dlatego jesteśmy z Radka dumni i serdecznie mu gratulujemy. ;)
24. Dresdner Weihnachtscircus
Dziś przybliżymy Wam jedną z najlepszych i największych niemieckich zimówek, czyli Dresdner Weihnachtscircus, który tego roku odbędzie się już po raz 24.

Wielkie namioty tradycyjnie staną nad Łabą, a spektakularne występy będzie można podziwiać od 18 grudnia do 5 stycznia. Bilety są już w sprzedaży.

W tegorocznym programie zobaczymy:
DUSS FAMILY - uchatki
AIR TRIO - napowietrzne akrobacje w sześciokącie
LOUIS KNIE JR. - pokaz koni i krów
TRUPA SERBAT - ekwilibrystyka na drabinie
ALEXANDER LACEY - pokaz lwów
TRUPA SOKOLOV - akrobacje na odskoczniach
ALAN SULC - żonglerka
TOTTI ALEXIS Z RODZINĄ - repryzy

Jak widać, program zawiera same znakomicie znane nazwiska, w tym laureatów Festiwalu w Monte Carlo. Szczęściarzem jest ten, kto może zobaczyć to show. Dodatkową atrakcją jest prawdziwa orkiestra cyrkowa - absolwenci studium muzycznego we Lwowie.
Nowe bilety w Cyrku Zalewski
Cyrk Zalewski znów dowodzi, że w Polsce nie ma sobie równych. Tym razem dyrekcja zaskoczyła i zachwyciła nowym designem biletów wstępu sprzedawanych w kasie, które po kilkunastu latach w końcu zmieniły szatę graficzną.

Wejściówki ewoluowały - zostały uwspółcześnione, ale niewątpliwie stylem nawiązują do poprzednich. Możecie je zobaczyć poniżej. Tak kolorowy, wręcz baśniowy bilet jeszcze bardziej zachęca do wejścia do namiotu i obejrzenia widowiska na żywo. Co ważne, na kuponie znalazły się wizerunki zwierząt Cyrku Zalewski, m.in. koni i wielbłądów, dzięki czemu widz już po wizycie pod szapitem zapamięta, że gościł w tradycyjnym cyrku.

A dziś Cyrk Zalewski zakończył 5-tygodniowy Festiwal w Warszawie. Crazy Wilson i Maciej Najmowicz otrzymali Nagrody Publiczności. Już od wtorku cyrk powraca na dwa tygodnie do swojej normalnej trasy, po czym zakończy sezon i zjedzie na bazę. 5 listopada występ odbędzie się w Górze Kalwarii.

Zimowe programy w "Krone"
Dzisiejszym wpisem rozpoczynamy cykl przybliżający Wam niemieckie zimówki 2019/2020. Do końca grudnia będziemy regularnie udostępniać informacje o szczegółach zimowych cyrków u naszych zachodnich sąsiadów. Dziś na początek, trzy zimowe programy w stacjonarnym budynku Circus Krone w Monachium.

I PROGRAM ZIMOWY - od 25 grudnia do 31 stycznia

w programie:
TRUPA DANGER - wysoka lina pozioma
JANA MANDANA LACEY KRONE - pokaz koni
VIORIS ZOPPIS - sztrabaty
JANA MANDANA LACEY KRONE - pokaz słoni
MOSTAFA DANGER - podwójne koło śmierci
MARTIN LACEY JR. - pokaz lwów
BILBY - Transformer
GLENN FOLCO - żonglerka rakietami tenisowymi
HOLSCHER - pokaz świń
TEATR CYRKOWY BINGO - napowietrzne i naziemne akrobacje
PROSVIRNIN - repryzy


II PROGRAM ZIMOWY - od 1 do 29 lutego

w programie:
JANA MANDANA LACEY KRONE - pokaz koni
JANA MANDANA LACEY KRONE - pokaz słoni
MARTIN LACEYY JR. - pokaz lwów
KRISZTIAN KRISTOF - żonglerka
TRUPA ZOLA - akrobacje na odskoczniach
ELIANE STIPKA - BIASINI - hula hoop na koniu
KOLEV SISTERS - kontorsjonistyka
DUO ZAVATTA - akrobacje na wrotkach
FLYING HEROS - latające trapezy
NATALIA DEMIEN - akrobacje na szarfach
KLAUN HENRY - repryzy


III PROGRAM ZIMOWY - od 1 marca do 5 kwietnia

w programie:
CLAUDIUS SPECHT - żonglerka
JANA MANDANA LACEY KRONE - pokaz koni
DUO FUNCOHOLICS - akrobatyka na maszcie
JANA MANDANA LACEY KRONE - pokaz słoni
MARTIN LACEY JR. - pokaz lwów
DUO ZONTLI - trapez
FINA GIOVANNIS - pokaz psów
DUO FLASH - groteska
SHARYN MONNI - akrobacje w kuli
FLYING JUMPERS - ścieżka akrobatyczna
EQUIVOKEE - repryzy

Godziny występów są naprawdę przeróżne, zależne od dnia i miesiąca, wszystkie znajdziecie na stronie Circus Krone oraz w linku ze sprzedażą internetową. Na tygodniu przeważa godzina 20:00, natomiast w weekendy godziny popołudniowe.
Tygrysy uratowane z transportu - ważne info

Dziś chcielibyśmy odnieść się do głośnej ostatnimi dniami sprawy uratowania transportu zaniedbanych tygrysów na granicy...

Opublikowany przez Cyrk ze zwierzętami Piątek, 1 listopada 2019
Dwa cyrki zakończą sezon w Warszawie
W stolicy Polski zakończą sezon dwa największe polskie cyrki - "Korona" i "Zalewski".

Cyrk Korona zrobi to prawie tydzień wcześniej, w poniedziałek, 11 listopada na Stegnach. Z kolei Cyrk Zalewski ostatnie dwa spektakle wystawi w niedzielę, 17 listopada na Ursynowie. Pora najwyższa, można rzec, bo choć znowu zapowiadane jest ocieplenie, to krótkie dni, zimne noce i coraz mniejsza ilość słońca nie zachęca do uczestnictwa w imprezach plenerowych.

I tak w trasach zostaną już tylko niektóre małe cyrki, które będą jechać tylko po to żeby jechać, byle przed siebie, bo o szałowych wynikach pod koniec listopada nie może być mowy. My już teraz zapowiadamy, że pod koniec listopada ukażą się na portalu dwa podsumowania - jedno opisujące sezon 2019 dla redakcji naszego portalu i drugie, podsumowujące sezon cyrkowy w Polsce.
Wejdź na FB M1 Poznań i poprzyj cyrk ze zwierzętami!
shortNews
Kochani, wielka prośba! Wejdźcie na profil M1 Poznań na Facebooku i pod postem o Cyrku Korona wyraźcie swoje poparcie dla występu cyrku! Krótki komentarz w stylu "dziękujemy za cyrk ze zwierzętami", "popieram cyrk ze zwierzętami", "#cyrkzezwierzętami" aby wyrazić swoją procyrkową postawę i pokazać, że zwolennicy prawdziwej sztuki cyrkowej są wśród nas. Bardzo Was o to prosimy i z góry dziękujemy!

W sobotę i niedzielę Cyrk Korona zaprasza na występy przy M1 Poznań. Sam pobyt cyrku w mieście stał się oczywiście...

Opublikowany przez Cyrk ze zwierzętami Czwartek, 31 października 2019
Do Circus Krone wracają słonie

Słonie wracają do niemieckiego Circus Krone! Po letnich wakacjach dla tych zwierzaczków, spędzonych w rezydencji w...

Opublikowany przez Cyrk ze zwierzętami Środa, 30 października 2019
Węgierskie cyrki kończą sezon
Dwa największe węgierskie objazdowe cyrki, czyli Richter Florian Cirkusz i Magyar Nemzeti Cirkusz w listopadzie zakończą objazdowy sezon po kraju, który trwał od połowy marca.

Cyrk Floriana Richtera uczyni to już w najbliższą niedzielę, 3 listopada w Budapeszcie. Cyrk przyjechał dosłownie na trzy dni występów, od 1 do 3 listopada, a cyrkowe miasteczko już jest zlokalizowane przy ulicy Szentmihályi, obok Pólus Center. Zostaną zagrane cztery spektakle, tylko cztery jak na tak dobry kraj jakim są Węgry i jak na największe węgierskie miasto, ale nic bez przyczyny.

Dlaczego? Bowiem w tym samym czasie, tylko nieco dłużej, bo do 10 listopada, również w Budapeszcie przy ulicy Barackos gości zdecydowanie największy i najlepszy, Magyar Nemzeti Cirkusz ze swoim jubileuszowym programem z okazji 25-lecia w skład którego wchodzą trapezy, skaczące motory, klaun po tournee z Cyrkiem Ringling oraz m.in. słonie i żyrafy. Rodzina Richterów także po stolicy zjedzie na bazę.

Na równi z dwoma widowiskami objazdowymi mieszkańcy miasta nad Dunajem mogą podziwiać występy Fővárosi Nagycirkusz w absolutnie innym, mocno nowoczesnym stylu. Tak więc trzy wielkie widowiska goszczą w listopadzie w 2-milionowym mieście. Niesłychane, ale dla Węgrów naturalne i co najlepsze - dajemy sobie rękę uciąć, że frekwencje w każdym z cyrków nie zejdą poniżej 70 %.
Nieliczni zostali w trasie
Choć do tej pory pogoda rozpieszczała, to w trasie po Polsce zostały już nieliczne cyrki, w tym dwa największe - "Korona" i "Zalewski". Kraj przemierza jeszcze m.in. "Vegas" goszczący obecnie w okolicach Szczecinka.

Tak jak informowaliśmy wcześniej, tegoroczny sezon będzie jednym z dłuższych spośród ostatnich lat i zakończy się definitywnie w drugiej połowie listopada. Przerwa zimowa potrwa zatem dokładnie trzy miesiące, nie dłużej, bo już pod koniec lutego cyrki ponownie zaczną przemierzać Polskę.

My oczywiście tradycyjnie jak co roku podsumujemy mijający sezon po jego zakończeniu, ale też spojrzymy w przyszłość i zastanowimy się co nowego przyniesie sezon 2020. Zostańcie więc z nami i śledźcie nas na bieżąco.
Strona 4 z 204 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

20. FESTIWAL - 2019

CYRK ARENA - 2019

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziesięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm!

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.

stat4u
Choose your language
Ogłoszenia


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Zobacz też
Nasz złoty partner
Na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 160
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Nikoo
right border
unten links unten rechts


7106250 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie