oben links oben rechts
left border
Home ˇ Tour CZ • SK ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktStyczeń 27 2020 05:44:54
Duet Jednoróg na Heidelberger Weihnachtscircus
Mołdawsko - polski Duet Jednoróg tej zimowy prezentuje się widzom Heidelberger Weihnachtscircus. Cyrkowe występy potrwają do 6 stycznia.

Artyści prezentują trzy numery - akrobacje w kole, pokaz psów i transformacje. Ponadto w programie zobaczymy m.in. reki, batut, żonglerkę, persze, hula-hoop czy sztrabaty. Z okazji eventu postawiono aż 3 namioty, z czego główny, galowy jest naprawdę pokaźnych rozmiarów.

Bilety na wydarzenie oscylują w granicach od 15 do 35 euro. Grzegorzowi i Swietłanie życzymy udanych występów w Niemczech!
Lörracher Weihnachtscircus
To już koniec naszych prezentacji tegorocznych niemieckich zimówek - prawie wszystkie zdążyły już wystartować. Dziś ostatni artykuł poświęcony tej tematyce, tym razem o Lörracher Weihnachtscircus i choć imprezę przedstawiamy na samym końcu, to wcale nie jest najmniej ciekawa. Zimówka potrwa do 6 stycznia.

Program 2019/2020:
LAURA URUNOVA - pokaz papug
ROBERT LAGRONI - fire show
JAMIE SPERLICH - hula-hoop
DUO COSTACHE - trapez
JAMIE - duży i mały
CHARLINE & SHANNON - sztrabaty
JAMIE - pokaz koni
ROGERIO GONCALVES - błyskawiczna żonglerka
LAURA URUNOVA - pokaz psów
ROBERT LAGRONI - ekwilibrystyka
DUO COSTACHE - persz
CLOWNI BOUTIQUE - repryzy

Bilety w cenach bardzo podobnych jak wszędzie - od 13 do 35 euro.
Duet Turk na Plauener Weihnachtscircus
Tej zimy Duet Turk zaprezentuję się widzom Plauener Weihnachtscircus organizowanego przez Circus Afrika. Artyści właśnie dojechali na miejsce i przygotowują się do premierowych spektakli, a te już 21 grudnia.

Polscy wykonawcy przedstawią niemieckim widzom Spidermana na loopingu oraz ekwilibrystykę na wałkach. Ponadto w programie zobaczymy: akrobacje na szarfach, papugi, pokaz słoni, sztrabaty, pokaz koni, niską linę poziomą, krowy, bawi klaun Jakomo.

Dorocie i Arkowi życzymy wszystkiego dobrego na Święta Bożego Narodzenia i nowy rok oraz udanych i spokojnych występów w cyrku zimowym.
Wideorelacja z premiery Heilbronner Weihnachtscircus
Na Facebooku pojawiło się kilka filmików z dzisiejszego premierowego spektaklu Heilbronner Weihnachtscircus organizowanego przez Zirkus Charles Knie. Zobaczcie sami!

Élőben Heilbronnból - A hungarikummá nyilvánított lovas akrobata produkció 🎪🐎🥰

Opublikowany przez Magyar Nemzeti Cirkusz Hivatalos Oldala - Hungarian National Circus Środa, 18 grudnia 2019


Élőben Heilbronnból - Simet László, Zille és Mira, Az Ausztronauták 🎪🎄🥰

Opublikowany przez Magyar Nemzeti Cirkusz Hivatalos Oldala - Hungarian National Circus Środa, 18 grudnia 2019


Élőben Heilbronnból - a Monte Carloi CirkuszFesztivál Aranybohóc díjas produkciója: Pas de deux. Bemutatja a bájos Merrylu Richter és ifj Richter József 🎪🐎🥰

Opublikowany przez Magyar Nemzeti Cirkusz Hivatalos Oldala - Hungarian National Circus Środa, 18 grudnia 2019


Élőben Heilbronnból- és akkor jöjjön a nyitány 🎄🎪🥰

Opublikowany przez Magyar Nemzeti Cirkusz Hivatalos Oldala - Hungarian National Circus Środa, 18 grudnia 2019


Élőben Heilbronnból a premier előtt 😍🎪

Opublikowany przez Magyar Nemzeti Cirkusz Hivatalos Oldala - Hungarian National Circus Środa, 18 grudnia 2019


Élőben Heilbronnból - Grande Finálé 🎪🎄🥰

Opublikowany przez Magyar Nemzeti Cirkusz Hivatalos Oldala - Hungarian National Circus Środa, 18 grudnia 2019
Passauer Weihnachtscircus
To już jeden z ostatnich artykułów poświęconych zimówkom w Niemczech - większość z nich rozpoczyna się już w tym tygodniu. Nie możemy zapomnieć o zimowym cyrku na którym w zeszłym roku gościł nasz Klaun RiCO, czyli Passauer Weihnachtscircus. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

Premierowy spektakl rozpocznie się w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia - 25 grudnia. Widzowie będą mogli odwiedzić cyrkowe miasteczko do 6 stycznia. Co w programie? O tym piszemy poniżej.

DANIEL STIPKA - wyższa szkoła jazdy, hula-hoop na koniu, pas de deux, pokaz koni
SASCHA PREHN - pokaz tygrysów
LUDVIK BEROUSEK - kopftrapez
RACHEL LILY - akrobacje w kole parterowym
VERES BROTHERS - żonglerka
SARAH BEROUSEK - lina pozioma
LESLIE MAATZ - akrobacje na maszcie
VERES ILLUSIONS - duża iluzja
ROBIK BEROUSEK - ekwilibrystyka na wałkach

Dla polskich fanów najjaśniejszą z gwiazd może być orkiestra pod batutą Stanisława Kasprzaka, która już po raz kolejny zagra na Passauer Weihnachtscircus.

Bilety są do nabycia w cenach od 14 do 32 euro.
Skandal w Circus Royal
Czarne chmury zebrały się nad szwajcarskim Circus Royal, który stoi na skraju upadku. Sytuację szczegółowo opisuje portal Tagblatt, a nagłośnili ją sami artyści i pracownicy "Royal".

Kilku artystów oskarża dyrektora Olivera Skreiniga o to, że od wielu miesięcy nie wypłacił im gaży, a jeżeli płacił, to tylko zaliczki, ciągle tłumacząc się, że wkrótce ureguluje zaległości. W całym sezonie 2019 artyści nie otrzymywali regularnie wynagrodzeń wypłacanych, zgodnie z umową, raz na tydzień. Niektórzy wciąż czekają na zaległe pieniądze.

Artyści podnoszą też kwestię ich wyzysku. Gdy przyjeżdżali do pracy w szwajcarskim cyrku, mowa była tylko o występach na arenie. Tymczasem szybko okazało się, że zostali zmuszeni również do opiekowania się bufetami, sprzątania toalet, a nawet do samodzielnego rozwijania namiotu cyrkowego, gdyż na placu brakowało pracowników technicznych! Jeden z artystów, który chce pozostać anonimowy, a ma duże doświadczenie w tej branży twierdzi, że czegoś takiego nie widział nigdzie indziej.

Jak mówią sami artyści - ten sezon był tragiczny dla Circus Royal. Na widowni rzadko kiedy pojawiały się tłumy, a wszyscy byli zadowoleni, gdy program oglądało 50 osób. Normą było 20 widzów pod namiotem. Szybko więc stało się jasne, że cyrk nie ma pieniędzy po prostu na nic. Ale dyrektor cyrku zamiast stanąć, przerwać trasę, zdecydowanie jechał dalej, narażając biznes i pracujących w nim ludzi na coraz większe straty.

Głośna była też afera zatrudnienia do rozkładania namiotu czterech Mołdawian. 17 września br. Inspekcja pracy odkryła, że pracowali oni bez zezwoleń niezbędnych dla cudzoziemców. Pieniędzy nie dostali. Zostali ukarani i deportowani, co potwierdza również policja.

Czarę goryczy przelały występy w Vorarlberg. Na widowni było 15 osób. W środku nocy, o 2:30 dyrektor cyrku razem ze swoją sekretarką wyjechali i uciekli z placu. Nie ma z nim kontaktu, żaden numer telefonu podany we wszystkich możliwych źródłach nie odpowiada. Facebook milczy.

Latem 2018 roku opinię publiczną obiegła informacja, że spółka „Royal” zbankrutowała. Dyrektor Oliver Skreinig stwierdził, że nic nie wiedział o problemach finansowych, choć posiadał wówczas 50 % udziałów w spółce.

Krótko przed bankructwem Skreinig założył nową firmę - Circus Royal GmbH. Dzięki temu był w stanie kontynuować trasę po śmierci wieloletniego partnera biznesowego - Petera Gassera, twierdził nawet, że nowa firma nie ma żadnych długów.

W lutym 2019 r roku o Circus Royal znów zrobiło się głośno, gdy okazało się, że jedzie w trasę z lwami. Była to fala oburzenia oczywiście ze strony środowisk pseudoekologicznych. W połowie sezonu dyrekcja cyrku zrezygnowała z występów lwów z przyczyn ekonomicznych.

Cały artykuł o gigantycznych problemach Circus Royal jest dostępny TUTAJ.

Niestety zanosi się na to, że przez niegospodarność, ale też i nieuczciwość dyrekcji, do historii wkrótce przejdzie kolejny zasłużony europejski cyrk. Historia zna już wiele takich przypadków, gdy po zabraknięcie jednego ze wspólników, cyrk upadł.
Wideo spot Festiwalu w Monte Carlo
Festiwal w Monte Carlo idzie z duchem czasu. Tego roku wypuścił profesjonalny zwiastun wideo zachęcający do obejrzenia spektaklu na żywo. Zwykle tego typu materiały przedstawiały po kolei wszystkich wykonawców, a w tle można było usłyszeć charakterystyczną melodię.

Ravensburger Weihnachtscircus
Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam jedną z ciekawszych niemieckich zimówek - Ravensburger Weihnachtscircus, który odbędzie się już po raz dwunasty. Tegoroczna edycja potrwa w dniach 21 grudnia do 5 stycznia.

W nowym zimowym programie:
TEATR CYRKOWY BINGO - akrobacje
SIOSTRY SAABEL - pokaz psów
TRUPA MESA - wysoka lina pozioma
KEVIN GRUSS - sztrabaty
MAGIC IN WONDERLAND - iluzja
DYREKTOR ELMAR KRETZ - pokaz koni, wyższa szkoła jazdy konnej
MILENA KRETZ - pokaz kucyków
KELLY SAABEL - kontorsjonistyka
KEVIN & JULIA - hand to hand
JENNIFER SAABEL - antypody
JIMMY FOLCO - repryzy

W programie weźmie udział ponad dwudziestu artystów, nie zabraknie też orkiestry. Zimówka do najtańszych nie należy. Najtańszy bilet kosztuje 25 euro, najdroższy - 49. Dla porównania, bilety na występy Circus Krone tej zimy można kupić już ca około 19 euro.
Poznaliśmy uczestników Festiwalu w Massy
W dniach od 9 do 12 stycznia odbędzie się 28. edycja jednego z najstarszych i najbardziej renomowanych festiwalu sztuki cyrkowej w Europie - Festiwal w Massy. Poznaliśmy pełny skład artystów, którzy wystąpią w dwóch różnych programach - A i B.

Wszyscy artyści biorący udział w styczniowym Festiwalu:
DREAM CIRCUS ETHIOPIA - kontorsjonistyka
ALEXANDER LICHNER - trapez
TRUPA CREDO - belka rosyjska
MUKHAMADI SHARIFZODA - kontorsjonistyka
DENIS DEGTYAREV - akrobacje na podwieszonym maszcie
MOMENT OF LOVE - sztrabaty
DUO ROMANCE - sztrabaty
ALEXANDER LACEY - pokaz lwów i tygrysów
FLAMMES & CO - diabolo
DUO ROMANCE - akrobacje na maszcie
MYSTERY OF GENTLEMEN - akrobacje na kulach
ROSSI HOCHEGGER - pokaz konia
ANTON MIKHEEV - balans z piłką
SACHA HOUCKE - pokaz koni
ALEX & LISA - hand to hand
HERMANOS ACERO - hand to hand
MARIONETTE'S DREAM - akrobacje na skakankach
ROSSI HOCHEGGER & ANDREI BOCANCEA - pokaz psów
TRUPA DANGUIR - wysoka lina pozioma
CLOWN TUGA - repryzy
CLOWN GARIBALDI - repryzy

Program Festiwalu w Massy jak co roku stoi na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja ponownie zebrała nie tylko świetnie, ale przede wszystkim - unikatowe numery. Unikatowe w sensie tak umiejętności, kostiumów jak i choreografii. Wielkie ludzkie marionetki, akrobacje na kulach, czy tak duża tresura wielkich kotów należą do rzadkości. Obydwa widowiska składają się z zacnych artystów, którzy pracowali w wielu znakomitych cyrkach. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć wszystkim gościom 28. edycji Festiwalu w Massy wyśmienitej zabawy!
Bracia Zapashny u Papieża Franciszka

Legendarni rosyjscy trenerzy lwów i tygrysów - bracia Zapashny z Cyrku Moskiewskiego gościli na audiencji u Papieża...

Opublikowany przez Cyrk ze zwierzętami Środa, 11 grudnia 2019
2. Main-Tauber Weihnachtscircus zaprasza
Dopiero po raz drugi odbędzie się Main-Tauber Weihnachtscircus, a impreza już stoi na wysokim poziomie i to właśnie ją chcemy Wam dziś polecić. Poznajcie szczegóły wydarzenia, które odbędzie się w dniach 21 grudnia - 6 stycznia.

Tegoroczny program:
ROMERO RIDERS - kula śmierci
TRUPA LANIK - akrobacje na odskoczniach
LUDWIG NAVRATIL - antypody
JOHN BURKE - pokaz lwów morskich
DUO DOUBLE RISK - kusze
TRUPA LANIK - persze
HYNEK NAVRATIL - pokaz lwów
PRISCILLA ERRANI - hula - hoop
ALEXANDRA RIZAEVA - akrobacje na latającym maszcie
ANDRÉ & FRISCO - repryza z wodą
TRUPA LANIK - żonglerka grupowa
ANDRÉ BROGER - repryzy

Jak widać zimówka w dużej mierze bazuje na artystach z Czech, bardzo dobrych artystach, bo rodzina Lanik gościła nawet kiedyś w Monte Carlo. Hynek Navratil z kolei to współwłaściciel jednego z najlepszych cyrków w Czechach - "Humberto".

Bilety są nieznacznie droższe do porównywalnych zimówek. Wahają się w przedziale od 15 do 36 euro.
Strona 4 z 208 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

20. FESTIWAL - 2019

CYRK ARENA - 2019

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziesięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm!

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.

stat4u
Choose your language
Ogłoszenia


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Zobacz też
Nasz złoty partner
Na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 161
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Stunts
right border
unten links unten rechts


7307174 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie