oben links oben rechts
left border
Home ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Forum ˇ Dodaj newsa ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktListopad 21 2017 05:24:27
2. Weihnachtscircus Hannover

W dniach od 20 grudnia do 7 stycznia w Hannoverze odbędzie się druga edycja zimowego cyrku. Wystąpią znani i lubiani, zagra orkiestra cyrkowa.

Miejsce: Schützenplatz, Hannover
Ceny biletów: od 19,00 € do 57,00 € w 6 kategoriach cenowych
Strona internetowa: www.weihnachtscircus-hannover.com
Organizator: Grandezza Entertainment

Program:
OLEG IZOSSIMOV - pokaz stójkarski
FLYING GARCIAS - latająca rakieta
TRUPA DOSOV - akrobacje na odskoczniach
LISA RINNE - akrobacje napowietrzne na drabince
HELL DRIVERS - kula śmierci
DUO IDOLS - sztrabaty
STEVE RAWLINGS - stand up
ANDREAS BARTL - akrobacje na maszcie
VALÉRIE INERTIE - koło Cyra
BLUE DRAGON - diabolo
KAI CAO - żonglerka
GARCIA BOYS - taniec akrobatyczny

Program składa się z wybitnych artystów, niestety brakuje w nim zwierząt, dlatego jeżeli kochacie tradycyjny cyrk, to w pierwszej kolejności odwiedźcie klasyczne zimówki, a tych artystów jeszcze na pewno nie raz spotkacie na międzynarodowych arenach.
Tydzień cyrku czeskiego
W dniach 13 - 19 listopada zapraszamy wszystkich na tydzień cyrku czeskiego! Przez siedem dni będziemy Wam przybliżać czeski świat cyrku. Będą ciekawe artykuły, newsy, wywiady, filmy i konkursy.

Warto będzie nas odwiedzić każdego dnia, bo na każdy przygotowaliśmy coś specjalnego. Będzie wywiad z Petrem Gongolem, właścicielem serwisu Cirkusy.eu, a także konkurs, trochę historii czeskiej sztuki cyrkowej, archiwalne foldery cyrków, ciekawe filmiki, powspominamy także polskie wątki w czeskim świecie cyrku.

Bądźcie z nami w przyszłym tygodniu i bierzcie czynny udział w tygodniu tematycznym!
Rozwiązanie konkursu
Końca dobiegł nasz konkurs. Zwycięzcami okazali się Mikołaj Napiórkowski i Adam Strąg. Zdjęcie z wizerunkiem kubka cyrkowego znajdowało się w dziale "Muzyka cyrkowa" w opcji "Zobacz jeszcze więcej". Już wkrótce kolejne konkursy z całkiem nowymi nagrodami. Śledźcie portal uważnie!
22. Dresdner Weihnachtscircus

Zimówki są szczególnie popularne w Niemczech. W okresie świątecznym niemal w każdym mieście odbywa się co najmniej jeden Weihnachtscircus. Wiemy, że te specjalne pokazy są popularne także wśród polskich odbiorców, wybierają się na nie fani, artyści i dyrektorzy cyrków w Polsce. W związku z tym, w okresie zimowym, aby ułatwić Wam decyzję i przybliżyć temat, będziemy dosyć często skrótowo przedstawiać kolejne zimowe cyrki w Niemczech. Zaczynamy.

Dziś jeden z najlepszych, najstarszych i najbardziej znanych zimowych eventów cyrkowych - 22. Dresdner Weihnachtscircus. Przez znawców uznawany za widowisko bardzo dopracowane i na wysokim poziomie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 20 grudnia - 7 stycznia pod zupełnie nowym, znakomitym namiotem o średnicy 50 metrów i powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Pod szapitem znajdzie się 2400 miejsc w różnych kategoriach cenowych.

Miejsce: Pieschener Alee 16, Drezno
Ceny biletów: od 21,50 € do 36,50 € w 7 kategoriach cenowych
Strona internetowa: www.dwc.show
Organizator: Mario Müller-Milano

Program:
ERWIN FRANKELLO - pokaz uchatek
TRUPA MESSOUDI - hand to hand
COSTIN - batut
DUO SKY ANGELS - sztrabaty
ERWIN FRANKELLO - pokaz słoni
MARLON ZINNECKER - pokaz koni
STEVE & JONES - repryzy, diabolo
MESSOUDI BROTHERS - żonglerka
WOLFGANG LAUENBURGER - pokaz psów
BALET

Podczas spektakli grać będzie 15-osobowa orkiestra pod batutą Oleksandra Krasyuna, jedna z największych cyrkowych orkiestr w Europie. Program tworzy 20 artystów. Szczegółowy harmonogram występów dostępny na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

W zakładce "czytaj więcej" wizualizacja nowego namiotu.
Alexander Lacey w Zirkus Charles Knie

Gwiazda światowych aren, Alexander Lacey znowu w Europie, znowu w Zirkus Charles Knie! Po tournee z Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus w latach 2012 - 2017, ten słynny trener lwów i tygrysów zaprezentuje się niemieckim widzom.

Najpierw w Heilbronner Weihnachtscircus, a potem w nowym, międzynarodowym, objazdowym widowisku "Charles Knie" sezonu 2018, którego premiera już 16 marca w Northeim. To będzie nie lada gratka dla wszystkich fanów i widzów. Pokazy Alexandra Lacey uznawane są za jedne z najlepszych na świecie.

Dodajmy, że w konkurencyjnym Circus Krone od lat występuje brat Alexandra, równie popularny, Martin Lacey jr, obecnie jedna z najważniejszych postaci w strukturach "Krone".
Podsumowanie sezonu 2017 dla redakcji Portalu KMC

Sezon cyrkowy 2017 dla redakcji Polskiego Portalu Sztuki Cyrkowej KMC - Klub Miłośników Cyrku dobiegł końca. Pozwolicie teraz, że w tym artykule podsumujemy ostatnie 9 miesięcy.

W tym roku, aby pokazać Wam wszystkie najciekawsze numery i programy, to, co w cyrku najlepsze, aby sfotografować to, co warte pokazania, wreszcie, aby na własne oczy przekonać się, że to o czym piszemy tutaj na portalu jest namacalne, przejechaliśmy 2256 kilometrów! Odwiedziliśmy 7 miast w 3 województwach, w cyrkowych wojażach zajechaliśmy aż do stolicy Węgier. Odbyliśmy dziesiątki rozmów, spędziliśmy pod cyrkowymi namiotami kilkadziesiąt godzin, wszystko po to, by dostarczyć Wam informacji na najwyższym poziomie.

Tradycyjnie dziękujemy wszystkim naszym wiernym Czytelnikom za to, że od 9 lat jesteście z nami i współtworzycie to piękne dzieło. Szczególne podziękowania wędrują do: Pani Dyrektor Lidii Król - Pinder, Pana Dyrektora Mirosława Złotorowicza, Pana Dariusza Krajewskiego, Pana Bartłomieja Bukłada, Pana Mariusza Podedwornego, Pana Kamila Szyrszenia, Państwa Doroty i Arka Turk, Pana Szymona Słowika, Pana Daniela Słowika, Pana Dominika Kozłeckiego, Pana Łukasza Piotrowskiego, Pana Igora Wojciechowskiego, Pana Zbigniewa Lipiaka, Pana Michała Lipiaka, Pana Grzegorza Zakrzewskiego, Pana Damiana Bajka, Pana Pawła Kaliszewskiego, Pani Emmy Pinder, Pana Petra Gongola, Pana Daniela Woźniaka. Jeszcze raz - serdecznie dziękujemy! Jeżeli o kimś zapomnieliśmy, proszę się nie gniewać, nie mieliśmy takich zamiarów.

Za nami kolejny pracowity sezon. Kochani, jesteśmy świadomi tego, że, trochę wyolbrzymiając, jedni nas uwielbiają, drudzy nienawidzą. My to rozumiemy i szanujemy, każdy ma prawo do swojej subiektywnej opinii, są gusta i guściki. Jednych i drugich łączy to samo - odwiedzają portal regularnie. Jednocześnie mamy poczucie, że bez wspólnej pracy redakcji portalu i wielu innych osób, przepływ informacji w polskim świecie cyrku nie byłby tak świetny jak to się dzieje w tej chwili za sprawą KMC, które jest dobrem wspólnym.

To koniec sezonu w Polsce, ale to nie jest równoważne z tym, że teraz na KMC będzie wiać nudą. Wręcz przeciwnie! Wchodźcie na portal tak często jak w trakcie sezonu, a może i jeszcze częściej. KMC nie zasypia na zimę i udowodnimy Wam to! Zapraszamy każdego dnia, o każdej godzinie, będzie ciekawie, gwarantujemy!

W tym sezonie "Inspirował nas cyrk". Takie było hasło, ale inspiracja cyrkiem pozostaje, bo gdyby nie to, portal na pewno nie miałby duszy. Przyszły rok to wielki jubileusz 10-lecia (!) serwisu KMC! Już teraz zapowiadamy, informujemy i gwarantujemy, że będzie to absolutnie wyjątkowy rok w działalności strony, zobaczycie nową jakość i nową twarz KMC, nie tylko w internecie, ale i w świecie realnym. Będzie to coś wcześniej nie spotykanego na stronach tego typu, tak w Polsce jak i zagranicą. 10 lat KMC świętujemy już od stycznia.

Dziękujemy po raz kolejny za wspólny sezon, za to, że byliście z nami i, że chciało Wam się czytać ten nieco samochwalczy artykuł. KMC działa dalej i każdego dnia publikuje nowe, ciekawe treści.
Konkurs
Zapraszamy do udziału w zapowiadanym konkursie. Wygrają w nim dwie osoby, a nagrodą jest kolorowy, cyrkowy kubek od włoskiej firmy Roberto Fazzini.

Aby wygrać, znajdź ukryte na portalu zdjęcie owego kubka (pierwowzór pokazany w opcji "czytaj więcej") i wyślij maila na adres portalkmc@op.pl z podaniem konkretnej lokalizacji obrazka oraz imię i nazwisko. Spośród wszystkich poprawnych odpowiedzi wylosujemy dwóch zwycięzców. Konkurs trwa do 6 listopada do godziny 20:00 włącznie. Ogłoszenie wyników tego samego dnia.

Życzymy wszystkich szczęścia, informując jednocześnie, że to już jeden z ostatnich konkursów w których wygrać można oryginalne cyrkowe pamiątki firmy Roberto Fazzini.
Prezydent w cyrku!

Prezydent Francji François Hollande oraz pani poseł Marie-Arlette Carlotti odwiedzili w Marsylii słynny w całej Europie...

Opublikowany przez Cyrk ze zwierzętami na 2 listopada 2017
Rafał Walusz wystąpi w stolicy węgierskiego cyrku
Już 4 listopada nasz rodak, Rafał Walusz, który w Polsce zasłynął występami w Cyrku Zalewski, zadebiutuje na arenie węgierskiego Fővárosi Nagycirkusz w Budapeszcie.

Artysta weźmie udział w świątecznych występach jakie przygotowała ta najważniejsza instytucja cyrkowa na Węgrzech. Zaprezentuje oczywiście iluzjonistę-kieszonkowca, pickpocket, co wychodzi mu bardzo dobrze. Obecnie w Budapeszcie trwają intensywne próby do premiery.

Serdecznie gratulujemy angażu w tak znakomitym cyrku i widowisku. Warto dodać, że po okresie pracy w Cyrku Zalewski, Rafał Walusz rozpoczął występy na najlepszych światowych arenach. Słowa wdzięczności należą się także Fővárosi Nagycirkusz, który nieustannie pamięta o polskich artystach. Mało który spektakl prezentowany przez ten cyrk, odbywa się bez udziału Polaków.
Wielkie przygotowania do 250-lecia
Jak już zapewne wszystkim wiadomo, w roku 2018 będziemy obchodzić w całej Europie 250-lecie cyrku w takiej formie w jakiej znamy go obecnie, czyli cyrku ze spektaklami na arenie, pod namiotem, z konkretnymi dyscyplinami cyrkowymi, a także ze zwierzętami.

Z tej okazji Federacja Cyrkowa, ECA oraz rodzina książęca z Monako przygotowała plan obchodów tego wielkiego święta, wszystko zacznie się oczywiście w styczniu na Festiwalu w Monte Carlo. Kolejną ważną datą podczas której będziemy się cieszyć z tak zacnego jubileuszu będzie oczywiście Światowy Dzień Cyrku - 21 kwietnia. Warto dodać, że Federacja Cyrkowa przygotowała całą masę wyjątkowych pamiątek z okazji 250-lecia, m.in. kolorowe maczugi z logiem Federacji i informacją o jubileuszu cyrku współczesnego.

Niewątpliwie będzie to wielka feta i powód do radości dla wszystkich cyrków, artystów, dyrekcji, fanów. Nasz serwis również przyłączy się do świętowania. W opcji "czytaj więcej" zobaczycie zdjęcie unikatowych maczug.
Udany koniec sezonu
Cyrk Korona zakończył wczoraj swój jubileuszowy, 25. sezon, dwoma występami na warszawskiej Białołęce. Śmiało można powiedzieć, że było to udane pożegnanie z sezonem.

Dyrekcja jest bardzo zadowolona z niedzielnej frekwencji na przedstawieniach, a biorąc pod uwagę fatalne warunki pogodowe, satysfakcja jest tym większa, przede wszystkim z tego, że mieszkańcy Warszawy i okolic wybrali sztukę cyrkową, a w dodatku tę z udziałem zwierząt. Sam plac natomiast nie należał do najłatwiejszych, był to chyba najgorszy technicznie plac na jakim "Korona" musiała stanąć w tym roku. Niestety w wyniku silnych opadów deszczu, teren przerodził się w potężne bagno do tego stopnia, że niektóre części cyrkowego namiotu nie były dostępne dla widzów.

Trwają przygotowania do sezonu 2018. W przyszłym roku w "Koronie" na 100 % zobaczymy zmiany programowe i logistyczne. Gwarantujemy też, że fani będą mieli o czym dyskutować.
Strona 3 z 134 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

CYRK ARENA - 2017

CYRK WICTORIA - 2017

Choose your language

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziewięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm i jak najwyższą jakość naszej oferty.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.


Ogłoszenia
Saksofonista - klarnecista z dużym doświadczeniem dołączy do orkiestry, zespołu lub zagra z własnym zespołem. Telefon: 512 607 433


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Cyrk ze zwierzętami
Zobacz też
Na Forum
Najnowsze Tematy
Sezon 2017
Echa konferencji Fun...
Klasyfikacja cyrków:...
Hipokryzja "zielonyc...
Prośby i sugestie dl...
Najciekawsze Tematy
Sprzedaż, kupno l... [21]
Cyrk Gwiazda [12]
Klasyfikacja cyrk... [10]
Prośby i sugestie... [8]
Sugestie i propoz... [7]
right border
unten links unten rechts


5655089 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie