oben links oben rechts
left border
Home ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Forum ˇ Dodaj newsa ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktGrudzień 15 2017 12:54:51
Polacy w Massy
Kolejny rok z rzędu za oprawę muzyczną Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Massy, który rozpocznie się 22 stycznia zadba polska orkiestra pod batutą Krzysztofa Majewskiego.

To kolejny sezon współpracy między dyrekcją Festiwalu a muzykami z Polski. Można ich było usłyszeć również w ubiegłych edycjach imprezy, ale nic w tym dziwnego, bo polskie orkiestry cyrkowe są znane i cenione w świecie cyrku. Co ważne - wcale nie ma ich tak mało, a ich poziom jest bardzo wysoki. Obecnie Polacy występują w najlepszych cyrkach Europy, a dosłownie kilka lat temu na Festiwalu w Monte Carlo dyrygentem był Tomasz Szymuś, obecnie prowadzący orkiestrę "Tańca z gwiazdami".

Polskie orkiestry cyrkowe to w chwili obecnej jeden z naszych najlepszych towarów eksportowych. Mamy nadzieję, że już niedługo jedną z nich będziemy mogli usłyszeć pod namiotem krajowego cyrku. Ostatni raz zdarzyło się to w 2009 roku.
Wyjątkowa reklama McDonald's z okazji 60-lecia
McDonald's w Niemczech świętuje właśnie 60-lecie istnienia. Z tej okazji powstała bardzo wyjątkowa reklama, którą nakręcono jesienią 2014 roku w Pradze w czeskim Cirkus Bob Navaro King.

Jej głównym bohaterem jest legendarny klaun Oleg Popov. Przedstawione jest magiczne zaplecze cyrku, moment występu i chwila, gdy światła gasną. Ostatecznie realny bohater zasiada w restauracji McDonald's i tam zauważa znak rozpoznawczy korporacji - Klauna Ronalda. Warto dodać, że spot ukazuje także prawdziwe pamiątki Olega Popov.

Materiał możecie zobaczyć w serwisie You Tube - TUTAJ. Od poniedziałku filmik obejrzało ponad 13 000 osób.

Polskie cyrki również brały i biorą udział w telewizyjnych reklamach, np. Cyrk Korona w reklamie Tak Tak, czy całkiem niedawno - Cyrk Zalewski dla Banku Millennium.
Cirque Bouglione online!
fastNews TUTAJ możecie zobaczyć stały Cirque Bouglione w Paryżu! Koniecznie musicie obejrzeć nie tylko arenę, ale także wspaniałe, piękne i kunsztowne korytarze, foyer oraz kulisy! Uczta dla oka.
Relacja z wizyty w Cirkus Original Berousek
Zapraszamy do przeczytania relacji Łukasza Piotrowskiego z wizyty w Cirkus Original Berousek jesienią 2014 roku.

Narodni Cirkus Original Berousek to cyrk, który odwiedziłem w Pradze, w październiku zeszłego roku. Cyrk rozstawiony był przy jednej ze stacji metra. Od razu rzucił mi się w oczy piękny namiot, który wewnątrz robił jeszcze większe wrażenie. Wchodząc do pierwszego namiotu, będącego swego rodzaju foyer, po lewej stronie można było dostrzec stoliki i krzesełka oraz stoiska z popcornem, watą cukrową i innymi smakołykami. Po prawej zaś stronie także znajdowały się stoliki wraz z krzesełkami, a także stoisko z podświetlanym napisem „Bufet”. Na wprost natomiast, oczom widzów ukazywała się piękna karuzela, z której do woli korzystały dzieci. Przy wejściu do namiotu galowego stali członkowie grupy Zuma Zuma oraz klaun Carnellis, u których można było kupić folder z programem 2014 (cena – 50 koron czeskich, czyli około 7-8 złotych). Będąc już w środku namiotu galowego, można było dostrzec podświetlany napis nad kotarą „Narodni Berousek Cirkus”, same plastikowe krzesełka w sektorach, estetycznie ustawione loże, a po obu stronach rozświetlonej areny – ozdoby w postaci galionów/aflastonów (czyli charakterystyczna ozdoba dziobowa stosowana na dużych żaglowcach z minionych wieków, w postaci okazałej kunsztownej rzeźby umieszczonej przed forkasztelem, u szczytu stewy dziobowej; była to rzeźba drewniana, często polichromowana; zwykle przedstawiała postać ludzką, zwierzęcą lub fikcyjne stworzenie alegoryczne i nawiązywała do nazwy jednostki). W związku z tym, warto dodać, że estetyka wewnątrz, jak i na zewnątrz szapita jest na wysokim poziomie.

Program sezonu 2014 prezentował się następująco:

I część spektaklu
1. Prolog – zabawa z publicznością – klaun Carnellis (Francja)
2. Przywitanie widzów – Jiri Berousek Sr. (Czechy)
3. Piramidy akrobatyczne – grupa Zuma Zuma (Kenia)
4. Tresura zwierząt domowych i egzotycznych (zebry, wielbłądy, osły, słonica Najra, kucyk) – Jiri Berousek Jr. (Czechy)
5. Repryza komiczna – klaun Carnellis (Francja)
6. Akrobatyka na sztrabatach – Miss Alerim (Rumunia)
7. Kontorsjonistyka, ekwilibrystyka – Amra Dungu (Mongolia)
8. Repryza komiczna – klaun Carnellis (Francja)
9. Wyższa szkoła jazdy konnej – rodzeństwo Renata i Jiri Berousek (Czechy)
10. Tresura koni – Jiri Berousek Jr. (Czechy)

W trakcie 15-minutowej przerwy widzowie mogli skorzystać z dobrze zaopatrzonego bufetu. Dzieci natomiast mogły przejechać się na wielbłądach wokół areny.

II część spektaklu
1. Pokaz ośmiu papug – Renata Berouskova (Czechy)
2. Repryza komiczna – klaun Carnellis wraz z partnerką (Francja)
3. Oryginalna żonglerka – Jiri Berousek Jr. (Czechy)
4. Popisy akrobatyczne – grupa Zuma Zuma (Kenia)
5. Repryza komiczna – klaun Carnellis (Francja)
6. Ewolucje w sieciach – Miss Alerim (Rumunia)
7. Tresura niedźwiedzi – rodzeństwo Renata i Jiri Berousek (Czechy)
8. Parada kończąca program z udziałem wszystkich artystów

Ocena poszczególnych numerów
1. Pokazy akrobatyczne prezentowane przez grupę Zuma Zuma
Tu za dużo nie ma co się rozpisywać. Znakomite umiejętności akrobatyczne artystów z Kenii. Nic dodać, nic ująć. Pokaz prezentowany jest do nowej oprawy muzycznej.

2. Pokazy w wykonaniu Miss Alerim
Numery dobre, choć bez fajerwerków, jeśli chodzi o różnorodność trików w powietrzu. Mimo wszystko, pokaz ten jest porządny. Wszystko jest „podkręcone” ładnymi układami choreograficznymi na arenie oraz piękną oprawą muzyczną. Warto dodać, że jeden z numerów Miss Alerim prezentowała do tego samego utworu, jaki na żywo (śpiewała go Aura Cardinali) polscy widzowie mieli okazję wysłuchać w trakcie akrobatyki na sztrabatach w wykonaniu Maćka Sokołowskiego w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej – Warszawa 2014.

3. Pokaz ośmiu papug prezentowany przez Renatę
Z rozmowy z Jirim Berouskiem Juniorem dowiedziałem się, że numer ten najlepszy czeski cyrk po raz pierwszy prezentuje widzom. Pokaz może nie jest na miarę show w wykonaniu Antoniego Zatty, Alessia Fochesato czy Juana Gutierreza Gonzaleza, ale jest dobry. Miło się go ogląda. Numer ten cały czas ma być wzbogacany o nowe triki.

4. Żonglerka w wykonaniu Jiriego Berouska Jra
Jiiri, jak pokazuje, jest wszechstronnym artystą cyrkowym, tak jak i jego siostra. Żonglerka jest ciekawa, dynamiczna. Artysta żongluje m.in. piłkami, rakietkami tenisowymi. Świetny numer.

5. Amra Dungu i jej niesamowite popisy kontorsjonistyczne oraz ekwilibrystyczne
Artystka z Mongolii jest niesamowicie wygimnastykowana i rozciągnięta. Swój nieprawdopodobny numer prezentuje tak, jakby była pozbawiona kości. Warto dodać, że pokaz ten wykonywany jest do przepięknego motywu instrumentalnego. Oglądając pokaz Amry Dungu, miałem wrażenie, że patrzę na jedną trzecią grupy kontorsjonistek z Mongolii, które widzowie mieli okazję oglądać w ramach widowiska „Kooza” Cirque du Soleil. Po prostu genialny numer.

6. Jiri Berousek Jr. i jego wielbłądy, zebry, osły, słonica oraz kucyk
Czescy artyści cyrkowi najwyraźniej słyną z tworzenia oryginalnych tresur. I to pokazuje właśnie Jiri Jr. Poprzez wykorzystanie niby prostych rekwizytów, na arenie obserwujemy coś tak ciekawego, że nie chce się odrywać od tego oczu. Pełen profesjonalizm. Warto również dodać, że kostiumem rodem z afrykańskiego safari artysta idealnie wtapia się w charakter pokazu.

7. Wyższa szkoły jazdy konnej i tresura koni
Wyższa szkoły jazdy konnej, prezentowana wspólnie przez Renatę oraz Jiriego Jra, a potem już tresura koni w wykonaniu samego Jiriego po prostu zapiera dech w piersiach. Numer trwa blisko 15 minut, ale gama pomysłów, wykorzystanych w tym pokazie jest tak bogata, że widz nie chce, by to widowisko dobiegło końca. Numer prezentowany jest do pięknego utworu instrumentalnego, który podkreślony jest szykownymi kostiumami artystów. A co widz może zobaczyć w trakcie tego pokazu? Konie np. idą „ławą”, czyli całą grupą w kierunku wewnętrznej bandy areny. Zwierzęta także okrążają wspólnie arenę, poruszają się po niej w dwóch grupach, w większych grupach, ale mniej liczebnych, stoją na tylnych nogach. Numer ten po prostu trzeba zobaczyć na żywo. Mistrzostwo Świata i absolutne zjawisko. Pokaz ten w trakcie jednej z edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Massy zdobył uznanie branży cyrkowej, a członkowie profesjonalnego jury przyznali mu 4. miejsce.

8.Tresura niedźwiedzi
Tresura niedźwiedzi jest ostatnim punktem programu „Original Berousek”. Numer jest zaanonsowany jako rzadko spotykany na arenie, z którego rodzina Berousek słynie w Europie. Po obejrzeniu tej tresury w pełni się pod tym podpisuję. Pokaz jest zjawiskowy. Jeden z niedźwiedzi np. porusza się po luźnej i niskiej linie poziomej, na olbrzymiej piłce/kuli, żongluje rekwizytem niczym antypodysta, wyłapuje głową hula-hoop, skacze przez skakankę. Oprócz tego, możemy obserwować dwa niedźwiedzie, okrążające arenę na hulajnogach, na motocyklach samodzielnie i wspólnie ze swoimi trenerami. Numer ten należy zobaczyć obowiązkowo. Klasa światowa.

9.Repryzy komiczne
W pierwszej części spektaklu repryzy prezentował klaun Carnellis. Artysta pochodzi z Francji. Po obejrzeniu repryz mogę w pełni powiedzieć, że jest to jakby francuski odpowiednik naszego Mr. Chapa. Tutaj się wręcz ryło ze śmiechu. Natomiast w drugiej części programu repryzy prezentowane były przez Carnellisa w duecie partnerką. Scenki komiczne idealnie scalały wszystkie punkty widowiska.

Warto również dodać, że dzieci, które nie zdążyły odbyć przejażdżki na wielbłądzie w trakcie przerwy, mogły to zrobić po zakończeniu spektaklu, ale już na kucyku bądź osiołku. Widowisko z wyłączeniem czasu na przerwę trwało 2 godziny i 15 minut.

Ceny biletów np. w sektorze nie są wysokie. Przynajmniej w 2014 roku kosztowały 260 koron czeskich, czyli około 40 złotych. Dla porównania, cena biletu w sektorze w Cirkus Humberto w sezonie 2014 to kwota 220 koron czeskich, około 35 złotych, czyli jeszcze taniej.

Gorąco polecam wszystkim fanom obejrzenie spektaklu „Original Berousek”. Na pewno się nie zawiedziecie, a pewne punkty programu zapadną Wam na długo w pamięci. Mam tu na myśli głównie tresury. Widać, że są one dopracowane, dopięte na ostatni guzik. Dba się przy tych pokazach o najdrobniejszy szczegół, którego efekt możemy obserwować na arenie. Nie bez przyczyny zatem „Narodni Cirkus Original Berousek” uważany jest za najlepszy czeski cyrk.

W naszej galerii możecie zobaczyć blisko 800 zdjęć z tego cyrku. Serdecznie zapraszamy!
Nie żyje artysta "Medrano"
W nocy z niedzieli na poniedziałek na jednej z francuskich dróg niedaleko Marsylii doszło do tragicznego wypadku samochodowego, w którym zginął artysta Cirque Medrano - Ivano Dalton.

Ivano na arenie prezentował znakomity numer - razem z partnerem i partnerką wykonywali ewolucje na wrotkach. Mimo reanimacji podjętej na miejscu - artysta zmarł. Życie stracił także jego 55-letni wujek. Przyczyny wypadku cały czas nie są jasne. Policja podejrzewa, że kierowca zasnął za kierownicą. Zderzenie było tak potężne, że z samochodu dostawczego została tylko jego tylna część. Przód był całkowicie zmiażdżony.

Łączymy się w bólu z rodziną ofiar, a także z całym środowiskiem Cirque Medrano. TUTAJ możecie zobaczyć numer w którym brał udział Ivano Dalton. Świetny, prawda?
Druga premiera Duo Szeibe
fastNews Po występach w zimowym cyrku, Violetta i Jan Szeibe już 10 stycznia rozpoczną występy w stacjonarnym Nagycirkusz w Budapeszcie. Z kolei Irina i Seweryn w sezonie 2015 będą występować w Hansa Park w Niemczech.
30 lat Cirque Arlette Gruss
W roku 2015 jeden z najlepszych i największych cyrków w Europie, Cirque Arlette Gruss, świętuje jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji przygotowano nowy spektakl, jak zwykle na wysokim poziomie.

Z pewnością najmocniejsze punkty programu to występ dziewięciu motocyklistów, tresury koni przygotowane przez rodzinę Gruss, pokaz laserowy, czy persz prezentowany przez Trio Markins. W specjalnym show nie zabraknie także znakomitego Klauna Mathieu, sztrabatów, iluzjonisty-kieszonkowca, akrobacji na rowerze, słoni, tygrysów, akrobacji na trapezie, rola-bola, czy papug Antoniego Zatty, znanego polskim widzom z festiwalowej areny Cyrku Zalewski. Zagra orkiestra, a dyrektorzy przygotowali jeszcze parę niespodzianek w zanadrzu.

Obecnie cyrk stacjonuje w Bordeaux. Jeżeli w przyszłości będziecie mieli możliwość zobaczenia spektaklu Cirque Arlette Gruss - wybierzcie się w to miejsce bez wahania.
Sezon rozpocznie się w przyszłym miesiącu
Już zaledwie półtora miesiąca pozostało do rozpoczęcia w Polsce nowego sezonu. W trasę ponownie wyjadą polskie cyrki - niektóre nastawione wyłącznie na zysk, inne chcące zaprezentować prawdziwą sztukę cyrkową.

Od kilku lat tradycją w Polsce jest rozpoczynanie sezonu w ostatni weekend lutego, a nawet nieco wcześniej przy sprzyjających warunkach pogodowych. Możemy przewidywać, że i w tym roku pogoda będzie łaskawa, i właściciele nie będą mieli większych problemów z rozkładaniem namiotów. Jako pierwsze na drogi wyjadą, z dużą dozą prawdopodobieństwa, cyrki: Zalewski, Arena, czy Arlekin. Jednak data premiery nie ma tak dużego znaczenia.

Liczymy na spektakle reprezentujące godny poziom artystyczny. Już teraz zapraszamy pod namioty nie tylko polskich, ale i europejskich cyrków. Gwarantujemy, że już w pierwszej połowie lutego serwis będzie prezentował kolejne nowinki sezonu 2015. Możecie być pewni, że nie zabraknie małych sensacji. Nie może Was zabraknąć!
Noworoczna parada cyrkowa
fastNews Z okazji nowego roku francuskie cyrki wspólnie zorganizowały wielką cyrkową paradę ulicami stolicy. Wzięły w niej udział m. in. cyrki: Pinder, Bouglione, Phenix, czy Fratellini. Wielkie wozy, muzyka i mnóstwo artystów zgromadziło setki mieszkańców. Zdjęcia z imprezy zobaczycie TUTAJ.
Podsumowanie roku 2014 dla Portalu KMC
Jak co roku, tradycyjnie w Sylwestra, czyli ostatni dzień roku, przedstawiamy podsumowanie mijających 365 dni dla Polskiego Portalu Sztuki Cyrkowej KMC - Klub Miłośników Cyrku. Jaki był ten czas i co osiągnęliśmy? Przeczytajcie cały artykuł!

W roku 2014 na stronie pojawiły się 663 artykuły i ponad 8 000 nowych zdjęć! Ale równie ważne są odwiedziny. W tym roku padł absolutny rekord liczby odświeżeń strony - to najlepszy wynik w prawie 7-letniej historii strony! Odwiedziliście nas ponad 459 912. Ponad, bo ten dzień jeszcze trwa i z pewnością dobijemy do liczby 460 000! To gigantyczny przyrost w porównaniu z rokiem 2013, który również był rekordowy. W 2014 oglądaliście nas o 158 069 razy więcej niż w 2013. Gigantycznie Wam za to dziękujemy i liczymy na to, że w nowym roku 2015 te statystyki jeszcze ulegną poprawie! Warto dodać, że od powstania, nasza witryna wyświetliła się prawie 2 miliony razy.

Ten rok był rokiem tytanicznej pracy, której mieliśmy dużo jak nigdy dotąd - to był najbardziej pracowity rok w historii. Co chwilę docierały do nas nowe tematy na podstawie których tworzyliśmy newsy, nowe zdjęcia i inne, bardzo ważne informacje.

Zorganizowaliśmy też mnóstwo konkursów w których łącznie rozdaliśmy około 50 nagród! Warto dodać, że konkursy były organizowane przez cały czas, a nie tylko w Światowy Dzień Cyrku, choć to właśnie wtedy rozdaliśmy najwięcej upominków. Wśród wszystkich nagród były bilety do cyrków, filmy i cyrkowe pamiątki.

W minionym roku, jak zawsze, staraliśmy się jak najlepiej wypromować prawdziwą sztukę cyrkową i prawdziwe cyrki, a nie tzw. "showbudy". Staraliśmy się przybliżyć Wam piękno tej niepowtarzalnej sztuki, która ze względu na swoją nastrojowość, romantyczność, wyjątkowość i wyczucie, przez wielu jest kompletnie niezrozumiana. To są też nasze główne cele na rok 2015 - zawsze będziemy wspierać prawdziwych pasjonatów i zapaleńców, ludzi ambitnych, by szerzyć sztukę cyrkową.

Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym Czytelnikom za wsparcie. Życzymy Wam szczęśliwego nowego roku (tak, nowego roku, a nie - Nowego Roku, bo przecież ważne jest, by wspaniałych było 365 dni, a nie tylko 1 stycznia). Niech duch cyrkowej magii będzie z Wami na zawsze. Wszystkiego dobrego.
Wyniki przeprowadzonej ankiety
Strona 122 z 137 << < 119 120 121 122 123 124 125 > >>
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

ZIMOWY CYRK - 2017

CYRK ARENA - 2017

Choose your language

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziewięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm i jak najwyższą jakość naszej oferty.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.


Ogłoszenia
Saksofonista - klarnecista z dużym doświadczeniem dołączy do orkiestry, zespołu lub zagra z własnym zespołem. Telefon: 512 607 433


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Cyrk ze zwierzętami
Zobacz też
Na Forum
Najnowsze Tematy
Sezon 2017
Echa konferencji Fun...
Klasyfikacja cyrków:...
Hipokryzja "zielonyc...
Prośby i sugestie dl...
Najciekawsze Tematy
Sprzedaż, kupno l... [21]
Cyrk Gwiazda [12]
Klasyfikacja cyrk... [10]
Prośby i sugestie... [8]
Sugestie i propoz... [7]
right border
unten links unten rechts


5692193 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie