oben links oben rechts
left border
Home ˇ Tour CZ • SK ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktGrudzień 10 2019 11:53:49
Poznaj gwiazdy Festiwalu w Monte Carlo
Wszyscy czekali na ten moment. Festiwal w Monte Carlo podał uczestników styczniowej edycji imprezy. Poniżej prezentujemy ich listę. Jednak wygląda na to, że nie jest to pełen wykaz. Internauci wytykają chociażby brak słoni, a polscy fani z kolei wiedzą, że w Monako z numerem pickpocket zaprezentuje się Rafał Walusz. Zobaczcie zatem poniżej wszystkich potwierdzonych przez władze Festiwalu jak dotąd artystów.

TEATR CYRKOWY BINGO - akrobatyka napowietrzna
ELASTIQUE - repryzy
CLOWN HENRY - repryzy
DUO DESTINY - numer acro
DUO VLADIMIR - balans na sztylecie
RODZINA KNIE - pokaz koni, wyższa szkoła jazdy konnej
FLASH OF SPLASH - sztrabaty
FLYING TUNIZIANI - latające trapezy
FRANCOISE ROCHAISE - żonglerka & balans z parasolką
DUO AYALA - wysoka lina pozioma
SANDRO MONTEZ - pokaz psów
RISA RINNE - trapez
MARIA SARATCH - kontorsjonistyka
MARTINEZ BROTHERS - gry ikaryjskie
SERGEY NISTOROV - białe tygrysy
TRUPA AKROBATYCZNA Z SHANDONG - piramidy, wirujące talerze
TRUPA EFIMOV - ścieżka akrobatyczna
Circus Rony Roller z rodziną Gartner w Rzymie
Włoski Circus Rony Roller rodziny Edoardo Vassallo wraca na święta do Rzymu z nowym międzynarodowym spektaklem i rodziną Gartner, laureatami Festiwalu w Monte Carlo, jako główną atrakcją.

Z tej okazji cyrk odświeżył swoje materiały reklamowe, czyniąc pokaz czterech wielkich słoni głównym punktem programu. Przypomnijmy, że rodzina Gartner tydzień temu zakończyła występy w Cirkus Ales z którym podróżowała cały sezon 2019.

Występy Rony Roller Circus w Rzymie potrwają od 21 grudnia do 3 lutego.

Opublikowany przez Rony Roller Circus Poniedziałek, 25 listopada 2019
Cyrk w Sint Niklaas po raz kolejny
Przez wiele lat do belgijskiego Sint Niklaas późnią jesienią przybywał słynny Circus Herman Renz i zachwycał widzów swoimi pokazami. Po jego bankructwie luka ta nie została długo nieobsadzona. Szybko swoich sił zaczął próbować dużo mniejszy Wiener Circus, ale od kilku już lat prym wiedzie zupełnie inny cyrk.

Na kamerce dostępnej TUTAJ możecie zobaczyć właśnie rozstawiony cyrk w Sint Niklaas. Afisze i ulotki zapraszają mieszkańców miasta na wydarzenie pt. "Arena w Sint Niklaas" albo "Cyrk w Sint Niklaas". A tak naprawdę jest to austriacki Circus Louis Knie, który ledwo co skończył występy w ramach Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Namur i przyjechał z innym, galowym namiotem do Sint Niklaas, które to szapito jest stawiane tylko tam. Co więcej, na niektórych płotach widnieją jeszcze plandeki z nazwą Festiwalu w Namur.

Zatem w belgijskim Sint Niklaas w ciągu roku gości jeden, góra dwa cyrki, ale jest to wydarzenie na które warto czekać. występy "Louis Knie" w tym miejscu to naprawdę fenomenalna rozrywka - przepiękny namiot i widownia, cudowna oprawa oraz bardzo ciekawe pokazy na miarę cyrku XXI wieku. Nie brakuje również wielu pokazów zwierząt w kraju w którym do występów dopuszczone są jedynie zwierzęta domowe. Cóż - każdemu życzymy, by kiedyś znalazł się na takiej imprezie, gdyż jest to nieco inny klimat cyrku w porównaniu do tego klasycznego reprezentowanego chociażby przez "Charles Knie", czy "Krone", ale wciąż nurt cyrku tradycyjnego.

Il Time Machine ovunque anche a Sint-Niklaas (belgium)

Opublikowany przez Jimmego Saylona Czwartek, 21 listopada 2019
Heilbronner Weihnachtscircus
Dziś zapraszamy Was na Heilbronner Weihnachtscircus organizowany przez Zirkus Charles Knie. Ta jedna z najsłynniejszych imprez świątecznych w Niemczech odbędzie się w dniach 18 grudnia do 6 stycznia, a wystąpią na niej - tylko największe gwiazdy!

W tegorocznym programie 2019/2020:
MERRYLOU & JOZSEF - wyższa szkoła jazdy konnej & kontorsjonistyka
DUO MOMENT OF LOVE - sztrabaty
SHCHERBAK & POPOV - hand to hand
ROSI HOCHEGGER - pokaz konia
FLYING TABARES - latające trapezy
ROBI BEROUSEK - ekwilibrystyka na drabinie
MERRYLOU & JOZSEF - pas de deux
ROSI HOCHEGGER - pokaz psów
TRUPA RICHTER - woltyżerka na koniach
ASTRONAUCI - balans na wahadle
TRUPA MARINELLI - trampoliny
SERGIO PAOLO - żonglerka
CEDENO BROTHERS - gry ikaryjskie
STEVE & JONES - repryzy

Jak widać program jest tak szalenie naszpikowany atrakcjami, jakby miała to być co najmniej jubileuszowa edycja jakiegoś festiwalu. Warto też zauważyć, że rodzina Richterów przywiozła ze sobą znaczną część swojego sezonowego programu, bo razem z nimi na arenie wystąpią klauni Steve i Jones oraz węgierska grupa astronautów. Wszyscy ci artyści gościli w Magyar Nemzeti Cirkusz w 2019 roku.

Widowisko będzie trwało ponad 2,5 godziny. Bilety w dosyć przystępnych cenach - od 15 do 45 euro. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was na wielkie święto cyrku do Heilbronn.
W styczniu kolejny Festiwal w Budapeszcie
W dniach 8 - 13 stycznia w Budapeszcie odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej organizowanego przez stołeczny cyrk, który to Festiwal na przestrzeni lat stał się jedną z najważniejszych imprez cyrkowych w Europie.

Na wydarzenie to zjeżdżają się znawcy sztuki cyrkowej m.in. z Rosji i Chin. Jak na razie władze cyrku nie podały oficjalnie uczestników przyszłorocznej edycji, niemniej małą tradycją już stało się prezentowanie niektórych z wykonawców w wiosennym programie Fővárosi Nagycirkusz mającym miejsce bezpośrednio po Festiwalu.

Póki co cyrk w Budapeszcie wypuścił krótki spot wideo promujący Festiwal. Możecie go zobaczyć poniżej. A my zapraszamy wszystkich, którzy będą mieli taką możliwość, na styczniowy Festiwal do Budapesztu, któremu towarzyszy nie mniej artystyczna atmosfera jak ta w Monte Carlo.

XIII. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál

Seregszemle!🎪

Január 8-tól kezdődik a XIII. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál, ismert artisták🤸‍♀️🤹‍♂️ a világ minden pontjáról.🌎

Opublikowany przez Fővárosi Nagycirkusz Piątek, 22 listopada 2019
Podsumowanie sezonu 2019 dla redakcji Portalu KMC

Zapraszamy Was na szczególne dla naszej redakcji podsumowanie sezonu 2019, szczególne, bo w tym artykule przedstawimy jak miniony sezon wyglądał z naszej perspektywy. Będzie nam bardzo miło, jeżeli poświęcicie chwilę i przeczytacie o tym gdzie byliśmy i co robiliśmy, aby również i Wam dostarczać jak największej porcji newsów i informacji.

Niewątpliwie był to dla nas bardzo udany sezon. Od połowy lutego byliśmy na cyrkowych widowiskach 27 razy, odwiedziliśmy 13 cyrków, w tym 8 polskich, gościliśmy w 3 polskich województwach, 2 krajach poza Polską, a przy okazji wizyt w cyrkach odwiedziliśmy 23 miasta. Przemierzyliśmy ponad 5400 kilometrów!

Z każdego tego miejsca i wydarzenia mieliśmy dla Was fotorelację, a czasami nawet relacje. Dzięki temu mogliśmy pokazać jak wygląda sztuka w różnych miejscach, w różnym wydaniu, o różnej porze dnia i roku. Na naszym profilu w serwisie YouTube nie zabrakło oczywiście krótkich wideo urywków z programu, które miały na celu również przybliżyć Wam poziom i klimat konkretnego widowiska. Tak więc pasja, przyjemność, ale też i praca, aby pokazać Wam jak najwięcej cyrkowego świata.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego roku gościli nas w swoich cyrkowych progach, z którymi współpracowaliśmy, rozmawialiśmy, spotykaliśmy się, pracowaliśmy nad różnymi przedsięwzięciami. Serdecznie dziękujemy zatem zaprzyjaźnionym dyrektorom cyrków, znajomym artystom, pracownikom administracji i reklamy, a także prowadzącym inne zagraniczne portale o tematyce cyrkowej. Bez Waszej uprzejmości i zawsze ciepłego przyjęcia nie byłoby wielu zdjęć i informacji ukazujących się w minionym sezonie na naszej stronie. Cieszymy się, że współpraca się układała i oczywiście rozwijała.

Ale tego roku włożyliśmy swoją cząstkę w cyrkowy świat nie tylko poprzez dobre słowo, informacje, zdjęcia, filmy, ale też współtworząc w pewnej mierze ten świat. Intensywnie działaliśmy w reklamie, pomagając naszym przyjaciołom w kolportażu ulotek i plakatów w wielu polskich wsiach i miastach w trzech województwach. Współpraca ze wszystkimi reklamowymi była naprawdę miła i bardzo udana, tylko jeden przypadek był poniżej wszelkiej krytyki, ale zapominamy o tym, w końcu w każdym zawodzie trafia się czarna owca i jej za sezon nie dziękujemy. ;)

Jednak to Wam, Drodzy Fani, a raczej Miłośnicy, dziękujemy przede wszystkim! Bo tak jak bez widzów nie byłoby cyrku, tak bez Miłośników sztuki cyrkowej nie byłoby portali informacyjnych o tej tematyce. Wy też bardzo nam pomagaliście przez cały sezon swoimi informacjami i zdjęciami. Bez Was to wszystko nie miałoby sensu, dlatego dziś składamy Wam serdeczne podziękowania.

Pora zwolnić tempa i cyrkowe podróże odłożyć na bok, ale bez obaw, już w lutym ponownie rozpoczniemy przygodę z cyrkowymi widowiskami i zapewniamy, że nic Was z tego nie ominie. Tymczasem zapraszamy na portal codziennie, bo strona nie zasypia na zimę tak jak co roku i codziennie znajdziecie na niej nowe wieści.

Już za tydzień w piątek to, na co czekają wszyscy - wielkie podsumowanie sezonu 2019 w Polsce.

Zapraszamy na podsumowanie sezonu 2019 dla KMC!
W Paryżu jak co roku
Tej jesieni trzy francuskie cyrki znów, tradycyjnie jak co roku od wielu lat, stanęły obok siebie na jednym placu w Paryżu. Mowa oczywiście o "Phenix", "Pinder" i "Arlette Gruss". I choć jest tak jak zawsze, to jednak nie do końca. Pod zdjęciem przedstawiającym reklamę wszystkich trzech cyrków w jednym miejscu, pojawiły się komentarze ukazujące niezadowolenie z postawy głównie Cirque Pinder, bo Cirque Phenix nigdy nie miał zwierząt.

A chodzi mianowicie o to, że tego roku ze względu na liczne problemy stwarzane przez władze Paryża, Cirque Pinder postanowił do minimum, tak jak rok temu, ograniczyć udział zwierząt w widowisku, prezentując jeden, czy dwa numery z ich udziałem. Pod presją nie ugiął się natomiast Cirque Arlette Gruss, a w komentarzach do tego zdjęcia można przeczytać następujące opinie:
"Prawdziwy i jedyny Cyrk Gruss!! Pozostałe 2 to kabaret!!!"
"Jeden jedyny, wielki cyrk ze zwierzętami"
"Jeden prawdziwy cyrk z zwierzętami!"
"Tylko 1 cyrk"

No cóż - coś w tym musi być, skoro inne cyrki chcąc na siłę dopasować się do wymagań współczesnego widza, do jakichś bliżej nieokreślonych tendencji, co i rusz zmieniają formułę programu, próbują ją uwspółcześniać, ograniczają bądź wycofują zwierzęta, pokazują numery niecyrkowe, a mimo to paradoksalnie wciąż zmniejszają się - zmniejszają liczbę miejsc na widowni, namioty, tabor, podczas gdy Cirque Arlette Gruss rozwija się w sposób prawdziwy - to znaczy wchodząc w posiadanie coraz nowszego sprzętu, prezentując coraz piękniejsze i coraz spójniejsze programy na niezmiennie wysokim poziomie. A ostatecznie to widownia decyduje, czy interesują ją podskoki artystów w dżinsach na scenie, czy grupa napowietrznych akrobatów i pokaz wypielęgnowanych koni. Niektórzy zapomnieli, że "prawdziwy cyrk zawsze się obroni".

Przekorą losu może wydawać się, że "Pinder", który dla świętego spokoju zmniejszył liczbę zwierząt na arenie, w Paryżu stanął zaraz obok "Arlette Gruss", który nie poszedł na żaden kompromis i tak samo jak "Pinder", zaprasza pod swój namiot - efekt jest ten sam. Z tym, że "Gruss" ma atrakcję "na plakat", a "Pinder" - nie.

► LES 3 CIRQUES S'AFFICHENT !!!
Phénix, Pinder et Arlette Gruss s'affichent à l'entrée de la pelouse de Reuilly à...

Opublikowany przez FAN CIRCUS (Toute l'Actu du Cirque !) Czwartek, 21 listopada 2019
Circo Nelly Orfei z nowym namiotem
Włoski Circo Nelly Orfei właśnie rozpoczyna występy w Palermo pod zupełnie nowym namiotem i foyer. Jego kolory przełamują klasyczne trendy we wzornictwie cyrkowym.

Szapito jest bowiem żółto - czarne, tak więc kolory są dosyć odważne, ktoś mógłby powiedzieć, że smutne, ale na tle błękitnego i co ważne, słonecznego włoskiego nieba, prezentują się znakomicie. Namiot nie posiada kwadropoli, jest podnoszony na pierścieniach, a dookoła otacza go pokaźny daszek jak zawsze w takich przypadkach powiększający optycznie płótno.

Nie ulega wątpliwości, że występowanie, czy też oglądanie show w takim namiocie to sama przyjemność. Obyśmy w Polsce kiedyś mieli możliwość zobaczenia na własne oczy namiotu tej klasy.

🎪🎪🎪

Opublikowany przez Circo Orfei Czwartek, 21 listopada 2019
Polscy artyści wystąpią na zimówce w Austrii
Znany Cyrk Alex Kaiser występujący głównie w Austrii w te święta zorganizuje kolejną edycję zimówki Oberösterreichsicher Weichnachtscircus w Mauthausen koło Linzu. Wystąpią na niej znakomici polscy artyści.

Chodzi o Żanetę i Maćka, którzy cały sezon przepracowali właśnie w "Alex Kaiser", a którzy w swoim repertuarze mają takie numery jak szarfy w duecie, lina pionowa, czy ekwilibrystyka na krzesłach. Tym razem wystąpią przed publicznością w świątecznym programie.

Ale to nie jedyni przedstawiciele polskiej areny w Austrii, bowiem widzów Oberösterreichsicher Weichnachtscircus bawić będzie polskie Klaun Bartolini! Zaprezentuje on nie tylko swoje repryzy, ale także zabawę z psem Maksem. Potężna dawka humoru zatem gwarantowana!

Bardzo cieszymy się, że polska sztuka cyrkowa ma w końcu godną reprezentację za granicą, która zachwyca międzynarodową publiczność. Młoda krew z pewnością pokaże na co ją stać. Zimówka w "Alex Kaiser" potrwa w od 20 grudnia do 6 stycznia.
Cirkus Original Berousek kończy karierę
O tym mówiło się od wiosny i wtedy też zapadła ta decyzja - po wielu latach występów jeden z największych i najlepszych czeskich cyrków - Cirkus Original Berousek zamyka swe wrota na zawsze i kończy karierę tegorocznymi występami w Pradze.

Dlaczego tak? Dyrekcja ma nowy pomysł na biznes, otworzy park rozrywki. W trasie wciąż pozostanie drugi z braci Berousków posiadający Cirkus Berousek Sultan. Wyprzedaż majątku "Original Berousek" rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami.

To naturalne, że cyrki pojawiają się i odchodzą. Wystarczy przywołać na myśl chociażby takie nazwy jak "Herman Renz", "Benneweis", "Wictoria", "Fliegenpilz", czy "Nock", a z polskiego podwórka - "Fantazja", "Bajka", "Warszawa", czy niechlubny "Arlekin".
Strona 2 z 204 < 1 2 3 4 5 > >>
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

20. FESTIWAL - 2019

CYRK ARENA - 2019

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziesięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm!

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.

stat4u
Choose your language
Ogłoszenia


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Zobacz też
Nasz złoty partner
Na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 160
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Nikoo
right border
unten links unten rechts


7106104 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie