oben links oben rechts
left border
Home ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Forum ˇ Dodaj newsa ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktListopad 21 2017 05:29:00
Wywiad z Petrem Gongolem
Dziś, w ramach tygodnia cyrku czeskiego, zapraszamy Was do lektury wywiadu z Petrem Gongolem, założycielem czeskiego portalu cyrkowego Cirkusy.eu. Razem z Petrem porozmawialiśmy o czeskim świecie cyrku, nie zapominając także o polskim.

W jakim cyrku obecnie pracujesz i za co jesteś w nim odpowiedzialny?
Przez ostatnich siedem lat pracowałem dla Czeskiego Narodowego Cyrku Aleš Antonina Aleša jako fotograf i osoba odpowiedzialna za internet. Od dwóch lat podróżuję z Cirkus Aleš, zajmuję się tym, co wcześniej, a także, razem z moją dziewczyną, zajmujemy się promocją w szkołach, a podczas spektaklu zajmuję się światłami.

Jesteś wielkim fanem sztuki cyrkowej od lat. Jak to się zaczęło? Dlaczego właśnie cyrk?
Odkąd byłem mały mój tata zabierał mnie do różnych cyrków, które przyjeżdżały do naszego miasta. Właśnie dzięki cyrkowi poszedłem do szkoły grafiki, gdzie uczyłem się projektowania grafiki i fotografii. Około dziewięć lat temu założyłem moją własną stronę internetową, która teraz funkcjonuje jako archiwum cyrkowych fotografii. Wtedy też dostałem mój pierwszy folder cyrkowy z Francji, więc zostałem cyrkowym kolekcjonerem a cyrkowy świat całkowicie mnie pochłonął.

Twoim ulubionym polskim cyrkiem jest “Korona”. Dlaczego?
Cieszę się, że mogę odpowiedzieć na to pytanie. W przeszłości odwiedziłem kilka polskich cyrków, ale najbardziej zainteresowała mnie “Korona”. Byłem bardzo zaskoczony serdecznym przyjęciem przez załogę cyrku. Thomas Pinder i Lidia Król-Pinder byli bardzo przyjaźni. Cyrk Korona prezentuje od lat bardzo ciekawe występy, których nigdy nie zobaczymy w Czechach. Na przykład białe lwy i uchatki w jednym spektaklu. Unikatowe kostiumy, bardzo dobre światła i absolutnie fantastyczny Klaun Mr. Chap. Wygląd i prezencja samego cyrku bardzo mnie zaskoczyły. Na przykład ciągniki Renault Magnum wyglądają według mnie fantastycznie w tych kolorach, bardzo się cieszę, robiąc makiety tego cyrku. Ciekawe są także materiały promocyjne tego cyrku i odkąd jestem kolekcjonerem, plakaty i ulotki „Korony” są dla mnie bardzo cenne. Przez ostatnie dwa lata nie mogłem odwiedzić Cyrku Korona, ponieważ podróżowałem z Cyrkiem Aleš, ale mam nadzieję, że wkrótce znów odwiedzę ten popularny cyrk.

Czy sztuka cyrkowa w Czechach i na Słowacji jest nadal popularna? Cyrkom często zdarzają się komplety?
Na Słowacji nie, ponieważ widzowie są pod złym wpływem publicznego przekazu. Ludzie myślą, że cyrk jest zły. W Czechach sytuacja jest odmienna. Ludzie lubią cyrki ze zwierzętami. Najwięcej ludzi chodzi do cyrków wiosną i jesienią. Jesienią wiele cyrków kończy swój sezon w Pradze, gdzie przychodzi naprawdę dużo ludzi, a cyrki często mają komplety. Najgorsza sytuacja jest latem, ponieważ wysokie temperatury zniechęcają widzów.

Jak czeskie cyrki radzą sobie z pseudo obrońcami praw zwierząt? Czy zieloni są bardzo aktywni?
Z roku na rok sytuacja na Słowacji się pogarsza, ponieważ tam publiczność jest pod silnym wpływem zielonych i wiele regionów ich popiera. W Czechach sytuacja jest inna, jedynie rok temu przed cyrkami było dużo „obrońców” praw zwierząt. Starają się zniechęcać do cyrku, ale widzowie nie zwracają na nich uwagi i idą na program.

Często zastanawiam się jak Cirkus Aleš może prezentować każdego sezonu program z gwiazdami takimi jak Elvis Errani, Los Ortiz i inni przy tak niskich cenach biletów? Czy to nie jest za drogie dla cyrku?
To kiedyś nie było problemem. Cirkus Aleš przez wiele lat prezentował unikatowe numery jak np. Fero Strnad (tresura mieszana lwów, tygrysów, panter), rodzina Ringel z tygrysami i Hipopotamem Dawidkiem, kula śmierci z Kolumbii. Ludzie na Słowacji uwielbiali cyrki i wiele chodziło do nich, ponieważ cyrk słowacki nie istnieje. Na Słowacji występują jedynie zagraniczne cyrki z Czech, Węgier i czasami z Włoch. Więc cyrki były bardzo popularne I miały często komplety na widowni. Ale teraz sytuacja się zmieniła przez „obrońców” praw zwierząt. Ostatnim razem, gdy w Cirkus Aleš był Elvis Errani, tygodniowe koszty związane z tym numerem wynosiły 5 000 €. Grupa Los Ortiz była tylko na kilka tygodni w Bratysławie.

Jaki jest twój ulubiony numer i dlaczego?
Jestem wielkim fanem występów ze zwierzętami. Wspaniałym pomysłem jest połączenie pokazu zwierząt i akrobacji. Moim ulubionym numerem jest woltyżerka na koniu w wykonaniu węgierskich artystów – stoją na koniach, żonglują, skaczą salta. Fantastyczny artyści są np. w Magyar Nemzeti Cirkusz rodziny Richter albo w Budapest Nagycirkusz.
Archiwalny folder Cyrku Humberto
Z okazji tygodnia czeskiego cyrku na naszym portalu, dziś prezentujemy Wam wręcz historyczny dokument, bo mający blisko 60 lat! Jest nim folder Cirkus Humberto z 1959 roku z tournee po Polsce. W środku znajdują się kompletne informacje o programie, a także fotografie. Kliknij w okładkę folderu.

Program Cyrku Humberto - 1959
Tydzień cyrku czeskiego - konkurs
Tydzień cyrku czeskiego inaugurujemy konkursem w którym do wygrania super nagrody! Są nimi różnego rodzaju ulotki Cirkus Aleš i Cirkus Šimek, a także: duży i mały format plakatu Cirkus Aleš oraz sztrajfa z informacją o występach słoni.

Wystarczy wysłać e-mail z imieniem i nazwiskiem na adres portalkmc@op.pl. Wylosujemy jednego zwycięzcę spośród wszystkich zgłoszeń. Rywalizacja trwa do czwartku do godziny 21:00, ogłoszenie wyników tego samego dnia.

Życzymy wszystkim powodzenia! Zdjęcie nagród w zakładce "czytaj więcej".
Zimowy Cyrk na Scenie
Tej zimy Agencja Artystyczna Tramp zaprasza na cyrkowe widowiska w ramach Zimowego Cyrku na Scenie. Dokładny harmonogram najbliższych występów dostępny w naszym terminarzu, premiera już 3 grudnia.

"Zimowy Cyrk na Scenie" to barwne widowisko mikołajkowo-świąteczne z udziałem artystów cyrkowych, tancerzy, Świętego Mikołaja oraz jego asystentek - uroczych Śnieżynek. Jest to opowieść o przygodach Świętego Mikołaja, który zupełnie przypadkiem trafia na przedstawienie wędrownego Cyrku Tramp. Zafascynowany magią areny postanawia sam spróbować swych sił jako ... artysta cyrkowy.

W programie oprócz akrobatów, żonglerów, fakirów, ekwilibrystów nie zabraknie zabaw ze Świętym Mikołajem i konkursów z nagrodami. Dla każdego dzieciaka Święty Mikołaj przygotował drobny upominek. Występują artyści z "Laponii", Ukrainy, Polski oraz uczniowie Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku.
Zawalił się namiot Circus Knie
Dzisiaj wieczorem, podczas rozbudowy, namiot słynnego szwajcarskiego Circus Knie runął na ziemię! Wypadek miał miejsce w Bellinzona. Nie ma informacji, czy ktoś ucierpiał. Pod szapitem w tym czasie pracowali jedynie techniczni.

Incidente al Circus Knie a Bellinzona.
Non si hanno notizie di feriti.
(c) A. Eglin - www.solocirco.net

Opublikowany przez Andrea Eglin na 12 listopada 2017


Incydent miał miejsce w chwili, gdy nad miastem przechodziła potężna nawałnica z bardzo silnym deszczem i wiatrem. To on był sprawcą całego zajścia. Szczęście w nieszczęściu, że w tym czasie w cyrku nie odbywał się spektakl. Zdjęte rundy i praktycznie końcowy etap składania szapita tylko pogorszyły sytuację, bo namiot po prostu nabrał powietrza jak żagiel.

W podobnej sytuacji znalazł się w sierpniu tego roku Cyrk Zalewski, kiedy w środku przedstawienia w Leżajsku nad cyrk nadeszła nawałnica z ogromnym gradem. Wyrządziła ona spore straty w wyposażeniu cyrku, a dyrekcja podjęła natychmiastową decyzję o przerwaniu programu i wyproszeniu wszystkich gości spod namiotu.

To nie jest najlepszy okres dla Circus Knie. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy władze cyrku musiały ograniczyć wydatki i podnieść ceny, do tego na arenie nie pojawiły się tak wyczekiwane słonie. Teraz ten wypadek. Mamy nadzieję, że zarówno ludziom jak i sprzętowi nic się nie stało. Jeszcze nie wiadomo, czy zaplanowane na 14 i 15 listopada występy w kolejnym mieście się odbędą.

AKTUALIZACJA: Jak poinformował cyrk, nikomu nic się nie stało.
Polka wystąpi na Festiwalu Cyrku Jutra
W dniach 1 - 4 lutego 2018 w Paryżu odbędzie się kolejna, 39. już edycja Międzynarodowego Festiwalu Cyrku Jutra organizowanego przez słynny Cirque Phenix. W tej edycji Polska będzie miała na nim swoją reprezentację, co jest wielkim wyróżnieniem!

Pod namiotem wystąpi Kinga Grześków, kiedyś związana z Teatrem Akrobatycznym Ocelot, teraz mieszkanka Palma de Mallorca, która występuje na scenach variete, w teatrach, kasynach, a także cyrkach. m.in. Zirkus Nemo. Kinga specjalizuje się w kontrosjonistyce i stójkach, a razem ze swoim zagranicznym partnerem prezentuje układ akrobatyczny.

Za naszą rodaczkę trzymamy oczywiście kciuki i życzymy samych sukcesów w Paryżu!
Tabor "Imperiala" w Polsce
Dziś na placu przy ulicy Dynowskiej w Przeworsku, niedaleko Rzeszowa, gdzie zawsze rozbijają się wszystkie cyrki przyjeżdżające do miasta, natrafiliśmy na ciekawy okaz, mianowicie jeden z transportów ukraińskiego Cyrku Imperial Show. Jak się okazuje, w tym miejscu on zimuje. W tej sytuacji odpowiedź na pytanie, czy "Imperial" zawita do Polski w przyszłym sezonie jest chyba oczywista. ;)

Nie ma zakazu we Włoszech!

W ostatnich dniach pojawiły się informacje z różnych źródeł jakoby Włochy w trybie natychmiastowym zakazały występów...

Opublikowany przez Cyrk ze zwierzętami na 10 listopada 2017
Podsumowanie sezonu 2017 w Polsce

Za nami sezon 2017. A my tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy na jego podsumowanie. Wiele się wydarzyło przez ostatnie osiem miesięcy, wiele zmieniło. Zapoznajcie się z artykułem.

Niewątpliwie był to dużo lepszy sezon niż ubiegłoroczny, co zgodnie potwierdzają właściciele wielu cyrków w Polsce, w tym tych największych, a to najważniejsze, że po bardzo przeciętnym sezonie 2016, w roku 2017 Polacy znów zaczęli chodzić do cyrków. Dużo częściej zdarzały się komplety i dużo rzadziej straty.

Choć sezon nie należał do najdłuższych, to frekwencja nie raz zaskakiwała. Bardzo dobrze było na samym początku, ale i wakacje pozytywnie zaskoczyły. Cyrk Zalewski czasami nie mógł pomieścić widzów. "Safari" od początku wielokrotnie grał dogrywki, tak samo jak "Wictoria". Najgorszym miesiącem okazał się październik, kiedy to frekwencja w dni robocze nie zachwycała, przyznać natomiast trzeba, że praktycznie przez cały sezon bardzo ładnie wychodziły weekendy. Co więcej, wiele miast się odrodziło po roku 2016, utarg cyrków był w nich nawet kilkakrotnie wyższy niż w roku ubiegłym. Najwięksi gracze z soboty i niedzieli łącznie potrafili mieć w kasie baaaardzo ładne sumy.

Sezon 2017 był o niebo spokojniejszy niż 2016, liczba pikiet zmalała o około połowę, a i reklamę robiło się nieco lepiej. Co więcej, część miast, jak Sandomierz, na nowo przyjęła cyrki ze zwierzętami, a Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki definitywnie wygrał w sądzie z Warszawą, która musiała znieść zakaz wynajmowania gruntów miejskich cyrkom ze zwierzętami - wielki sukces!

Ten rok to także rewolucja cenowa, najwięksi wprowadzili bilety po 30 zł i to się sprawdziło. Przykładowo, po wprowadzeniu nowego cennika w Cyrku Zalewski namiot zaczął pękać w szwach, bardzo często trzeba było dostawiać sektory. Tak trzymać!

Oddzielne słowa pochwały należą się Cyrkowi Safari pod dyrekcją państwa Słowików. Choć jest jeszcze wiele do poprawy, głownie w programie, to śmiało można rzec, że cyrk ten wreszcie obudził się z zimowego snu w którym tkwił niemal od początku działalności! Nowa, przepiękna kurtyna, odnowione bandy i cudowna kasa to tylko wierzchołek zmiany na lepsze. Diabeł tkwi w programie. Na arenie pojawił się Duet Turk, który niewątpliwie i w sposób naturalny stał się największą gwiazdą widowiska. Nie mniejsza uwaga należy się nowym koniom fryzyjskim, które cyrk sam wyszkolił. Pokaz jest bardzo ładny. Na arenie od tego roku możemy także podziwiać pokaz aż pięciu wielbłądów, w tym sympatycznego "rodzynka" - dromadera.

Warto poruszyć też kwestię Festiwalu Cyrku Zalewski. Impreza jak zwykle zrealizowana z odpowiednim rozmachem i otoczką. Śmiało można powiedzieć, że jest w chwili obecnej wizytówką polskiej sztuki cyrkowej. Można się spierać, czy poziom tegorocznego widowiska festiwalowego był lepszy od ubiegłorocznego, nie mniej - dobrze, że Festiwal jest i, że mamy możliwość zobaczenia przekroju artystów z całego świata w Warszawie. Tegoroczna frekwencja nie była najgorsza, nie mniej po zeszłorocznej, bardzo dobrej, można się było spodziewać czegoś więcej, zwłaszcza przy całkiem przyzwoitych cenach biletów.

Nie zapomnijmy o tych, którzy na rynek weszli i tych, którzy z niego wyszli. Cyrk Królewski wyjechał w pierwsze tournee. Ładny cyrk, nowoczesne światła, estetyczny wygląd, pora teraz popracować nad ubogaceniem programu. Z polskich dróg zniknęły natomiast takie cyrki jak "Krasnal" i "Arlekin. Na szczęście. Nie boimy się tego powiedzieć.

Co z sezonem 2018? Będzie dobrze. Zobaczycie! W chwili obecnej raczej zapowiada się tendencja wzrostowa (być może niewielka, ale zawsze) jeśli chodzi o frekwencję na widowniach. Już teraz Wam gwarantujemy, że sezon 2018 będzie ekscytujący. Wiele nowości w sprzęcie i logistyce, sensacyjne transfery, numery, które po raz pierwszy pojawią się w Polsce, albo takie, które powrócą do kraju po 15 latach nieobecności! Spośród czterech największych cyrków, dwa przygotują programy praktycznie z wyłącznie nowymi twarzami, dwa stworzą zupełnie nowe programy, bazując na potencjale obecnych artystów. Do tego prawdopodobne wizyty dobrych, zagranicznych cyrków w Polsce. To może być jeden z najciekawszych sezonów od lat! I z tym "cyrkowym głodem" póki co Was zostawiamy. :)
Polub "Cyrk ze zwierzętami"!

Drodzy Dyrektorzy, Artyści, Fani, Sympatycy! Wielka prośba do wszystkich z osobna! Lubicie cyrk, kochacie go, dlatego widząc, co dzieje się w Polsce od dłuższego czasu, prosimy, zachęcamy, wręcz nalegamy, aby KAŻDY polubił stronę "Cyrk ze zwierzętami" i zaprosił znajomych na Facebooku poprzez specjalny link do polubienia tej strony. Wiele z Was ma w znajomych 500, 600 osób. Nawet jeżeli 10 % zaakceptuje zaproszenie, to już daje pokaźną sumę. Nie bądźmy obojętni na niszczenie kultury cyrkowej w Polsce. Wszystkich prosimy i zachęcamy. CYRK ZE ZWIERZĘTAMI - LINK

Głosuj na "Koronę"!
"Tygodnik Nowodworski", lokalny portal internetowy, ogłosił plebiscyt „Faworyt 25 - lecia”. Wśród nominowanych w kategorii "Dyrektor 25 - lecia" znalazła się Dyrektor Lidia Król-Pinder, a w kategorii "Firma 25 - lecia" - Cyrk Korona za całokształt swojej 25-letniej działalności.

Teraz walka toczy się o wygraną. Każdy może głosować za pomocą SMS-ów Jak? Szczegóły poniżej!
Aby zagłosować na LIDIĘ KRÓL-PINDER w kategorii „DYREKTOR 25-LECIA”: WYŚLIJ SMS o treści "tn.73" pod nr. 71051

Aby zagłosować na CYRK KORONA w kategorii „FIRMA 25-LECIA”: WYŚLIJ SMS o treści "tn.81" pod nr. 71051

Głosować można do godz. 23:59 31 stycznia 2018 roku, koszt przesłania jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT.

My już zagłosowaliśmy! Teraz pora na Was 1,23 nie fortuna, a może być jednym, wielkim prezentem fanów za całokształt twórczości Cyrku Korona i jego właścicieli, a także za to, że cyrk co roku rozdaje w konkursach z okazji Światowego Dnia Cyrku wejściówki fanom.
Strona 2 z 134 < 1 2 3 4 5 > >>
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

CYRK ARENA - 2017

CYRK WICTORIA - 2017

Choose your language

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziewięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm i jak najwyższą jakość naszej oferty.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.


Ogłoszenia
Saksofonista - klarnecista z dużym doświadczeniem dołączy do orkiestry, zespołu lub zagra z własnym zespołem. Telefon: 512 607 433


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Cyrk ze zwierzętami
Zobacz też
Na Forum
Najnowsze Tematy
Sezon 2017
Echa konferencji Fun...
Klasyfikacja cyrków:...
Hipokryzja "zielonyc...
Prośby i sugestie dl...
Najciekawsze Tematy
Sprzedaż, kupno l... [21]
Cyrk Gwiazda [12]
Klasyfikacja cyrk... [10]
Prośby i sugestie... [8]
Sugestie i propoz... [7]
right border
unten links unten rechts


5655121 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie