oben links oben rechts
left border
Home ˇ Tour CZ • SK ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktStyczeń 27 2020 04:32:20
Jutro startuje największe impreza cyrkowa świata!
Już jutro rozpoczyna się 44. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej w Monte Carlo. Potrwa do 27 stycznia i jest najważniejszą imprezą w świecie cyrku. Intensywne przygotowania trwały od dwóch tygodni.

Niestety na arenie ze względu na kontuzję nie wystąpi Duo Destiny z Polski, które miało realną szansę na główną nagrodę. Wielka strata dla Festiwalu i artystów.

Tego w pokazach zwierzęcych postawiono na sięgnięcie do korzeni współczesnej sztuki cyrkowej. Tak więc królować będą konie rodziny Knie, która prezentuje kilka różnych pokazów! Dosłownie wszystko - klasyczną tresurę, pocztę węgieską, wyższą szkołę jazdy, woltyżerkę. Poniżej kilka relacji z przygotowań do wielkiej fety.

Dernières répétitions... J-1 avant le 44ème Festival International du Cirque de Monte-Carlo ! 🤡

Opublikowany przez Festival International du Cirque de Monte-Carlo Środa, 15 stycznia 2020


Le Photocall de lancement du 44ème Festival International du Cirque de Monte-Carlo s'est déroulé devant le Chapiteau de...

Opublikowany przez Festival International du Cirque de Monte-Carlo Wtorek, 14 stycznia 2020
Carlos Camadi zakończył karierę
Po 40 latach na arenie, słynny linoskoczek Carlos Camadi, laureat Festiwalu w Monte Carlo, zakończył karierę. Duet Camadi nie przestaje jednak istnieć, bowiem na linie pozostaje Joana Camadi z partnerem.

Uroczyste pożegnanie z areną odbyło się podczas jednej z niemieckich zimówek. Możecie je zobaczyć na filmiku poniżej. W ostatnich latach Duet Camadi dwukrotnie występował w Polsce - najpierw na warszawskim Festiwalu w 2013 roku, a potem na objazdowym Festiwalu Cyrku Zalewski w roku 2015.

Nach 40 Jahren,Abschied von der Manege!😪👋🎪

Opublikowany przez Duo Camadi Środa, 15 stycznia 2020
Zakończył się Festiwal w Budapeszcie
Huczna 13. edycja Festiwalu w Budapeszcie dobiegła końca. Wczoraj wręczono nagrody artystom. Poniżej przedstawiamy zdobywców głównych nagród.

ZŁOTO
Merrylu & Jozsef Richter - pas de deux
Chińska Narodowa Grupa Akrobatyczna - akrobaci

SREBRO
Yves & Ambra - szarfy
Kolev Sisters - ekwilibrystyka
Virtuoso 5 - ekwilibrystyka na trapezie
Trupa Alania - dżygitówka

BRĄZ
Duo Vitalys - hand to hand
Trio Equivokee - repryzy
Semyon Krachiniov - żonglerka
Black and White Fantasy - stójki

Można powiedzieć, że złoto zostało w kraju, ale powiedzmy sobie szczerze - nie było lepszych kandydatów do nagrodzenia najwyższą nagrodą jak młodzi właściciele Magyar Nemzeti Cirkusz, choćby obok nich występowała grupa 100 akrobatów, to ich ruchy, spojrzenia, uśmiech, umiejętności, miłość i pasja, która od nich bije, deklasuje wszystkie inne występy, a pokaz jest hołdem dla cyrku klasycznego. Ci artyści z pewnością zapiszą się na kartach historii światowej sztuki cyrkowej, nie tylko europejskiej!

Zobaczcie występ złotego duetu:A tutaj filmiki z gali wręczenia nagród:

A győzelem pillanata!
Arany Pierrot-díjas Merrylu Richter és ifj. Richter József a Budapest Cirkuszfesztiválon! 🥇🏆🇭🇺👏🏻

Opublikowany przez Magyar Nemzeti Cirkusz Hivatalos Oldala - Hungarian National Circus Poniedziałek, 13 stycznia 2020


ÉS SIKERÜLT!
ARANY PIERROT-DÍJAT KAPOTT MERRYLU ÉS IFJABB RICHTER JÓZSEF!

Élőben a Budapesti CirkuszFesztivál gálaműsoráról, majd egyből eredményhirdetés! Szurkoljatok Merrylunak és Jocinak! 🎪🐎🥰

Opublikowany przez Magyar Nemzeti Cirkusz Hivatalos Oldala - Hungarian National Circus Poniedziałek, 13 stycznia 2020
Budapest Circus Festival 2020

Budapest Circus Festival 2020! Nasi ludzie tam są - dziękujemy za zdjęcie! Wspaniałe święto cyrku!

Opublikowany przez KMC - Klub Miłośników Cyrku Niedziela, 12 stycznia 2020
Występ Merrylu i Jozsefa Richterów w Budapeszcie z owacjami na stojąco

Élőben a Budapesti Nemzetközi CirkuszFesztiválról. A porondon Merrylu Richter és ifj Richter József, balett a lóháton című produkciójukkal... 🤗🎪🐎

Opublikowany przez Magyar Nemzeti Cirkusz Hivatalos Oldala - Hungarian National Circus Czwartek, 9 stycznia 2020
RAI ocenzurowało Festiwal, Stowarzyszenie reaguje
Afera we Włoszech. 24 i 31 grudnia publiczna telewizja RAI 3 wyemitowała ocenzurowaną wersję 43. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Monte-Carlo, wycinając z relacji wszystkie pokazy z udziałem zwierząt, w tym występ wielkiego Martina Lacey juniora i rodziny Gartner. Również pokazując ceremonię wręczenie nagród, nie pokazano trenerów zwierząt, a wymieniony wyżej Lacey zdobył Złotego Klauna. W konsekwencji doszło do świadomej manipulacji widzem, który oglądając relację z Festiwalu, dostał niepełny obraz imprezy.

Dwa dni temu FEDEA - Europejska Federacja Hodowców Zwierząt Egzotycznych i Domowych odniosła się do sprawy i poinformowała, że Stowarzyszenie podjęło kroki w związku z działaniem telewizji RAI 3 naruszającym standardy współczesnych mediów.

Dwa wieczory emisji Festiwalu dały zaskakujące wyniki oglądalności, w szczególności w wigilię, kiedy transmisja była trzecią najchętniej oglądaną tego dnia, osiągnęła udział w rynku telewizyjnym na poziomie 11,75%, co znaczy, że 12 na 100 Włochów, którzy oglądali telewizję tego wieczoru, oglądało festiwal.

W Sylwestra 43. Międzynarodowy Festiwal Cyrkowy w Monte-Carlo oglądało 1 418 000 widzów (8,6% udziału). Również 31 grudnia telewizja Sky TV8 wyemitowała spektakl Cirque du Soleil, który oglądało 323 000 widzów z udziałem 2%. Wyniki mówią same za siebie.
Rozpoczął się Festiwal w Budapeszcie
Wystartowała 13. edycja Festiwalu w Budapeszcie! W stolicy Węgier zjawili się znamienici goście z dziesiątków krajów z całego świata!

Pierwszy dzień imprezy upłynął pod znakiem plenerowych pokazów przed budynkiem cyrku dostępnych dla wszystkich przechodniów, ale także prezentacji artystów z udziałem mediów i fotoreporterów. Zobaczcie poniżej co działo się w luksusowej limuzynie Jozsefa Richtera i jego żony, Merylu Caselly.Wszystkie bilety na festiwalowe występy zostały wyprzedane. Szczęśliwcami są ci, którzy wejściówki posiadają. Wśród nich jest kilku naszych znajomych i przyjaciół z Polski, których pozdrawiamy i którym życzymy udanej zabawy!

Dear Circus Fans!

All tickets for the 13th Budapest Circus Festival are sold out.
Thank you for your great interest....

Opublikowany przez Budapest Circus Festival Środa, 8 stycznia 2020


Poniżej zobaczycie filmiki z ceremonii otwarcia Festiwalu.Opublikowany przez Fővárosi Nagycirkusz Środa, 8 stycznia 2020


13th Budapest Circus Festival
Red Carpet Show

Opublikowany przez Fővárosi Nagycirkusz Środa, 8 stycznia 2020


13th Budapest Circus Festival
Red Carpit Show

Opublikowany przez Fővárosi Nagycirkusz Środa, 8 stycznia 2020


13th Budapest Circus Festival

Red Carpit Show

#budapestcircusfestival

Opublikowany przez Fővárosi Nagycirkusz Środa, 8 stycznia 2020
Niesamowita atmosfera, duch festiwalu i jego rozmach robią wrażenie, ale tak to już jest, gdy dysponuje się pokaźnymi środkami finansowymi nie tylko od miasta, ale przede wszystkim od państwa węgierskiego. Wielkie brawa dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia, bo udowadniają wszystkim, że sztuka cyrkowa jest wciąż żywa i ponadczasowa.
Francuska zimówka z węgierskim cyrkiem
We Francji w Villeneuve-d'Ascq właśnie zakończyła się świąteczna zimówka, sygnowana nawet jako Festiwal, organizowana przez Cirque Holiday. Można było na niej zobaczyć wiele ciekawych występów jak tresurę koni, latające trapezy, koło śmierci, wysoką linę poziomą, czy transformacje.

Jednak najciekawszą, przynajmniej dla nas, rzeczą w tym wydarzeniu, jest fakt, że całość została zorganizowana przy użyciu sprzętu węgierskiego Richter Florian Cirkusz, który obecnie ma przerwę zimową. Postawiono więc 6-masztowy namiot, foyer, użyto sektorów, band, kurtyny i świateł należących do cyrku Floriana Richtera. Współpraca obydwu cyrków okazała się tak silna, że logo z nazwą Richter Florian Cirkusz znajdowało się nawet pod namiotem na bandach i płotach.

Trzeba przyznać, że był to dosyć oryginalny widok, bo na pierwszy rzut oka nie wiadomo było w jakim cyrku się jest. ;) Fotorelację z występów we Francji zobaczycie poniżej.

Très beau spectacle. Bravo à tous

Opublikowany przez Patricię Ghelfi Środa, 8 stycznia 2020
Jutro rozpoczyna się Festiwal w Budapeszcie
Już jutro startuje 13. edycja Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Budapeszcie. Tego roku, w dwóch różnych programach - A i B, weźmie łącznie udział około 80 artystów i tancerzy. Impreza potrwa do poniedziałku, 13 stycznia.

Uczestników oceniać będzie międzynarodowe jury w skład którego wchodzą:
Eugene Chaplin - prezydent Festiwalu Komedii w Vevey, przewodniczący jury
Fabio Montico - prezydent Festiwalu w Latinie
Gia Eradze - dyrektor artystyczny Russian State Circus
Joseph Bouglione - dyrektor Cirque d'Hiver Bouglione
Maria Teresa Chirinos Versace - producentka i reżyserka cyrkowa z Peru
László Endresz - dyrektor Blackpool Tower Circus odznaczonego Big Top Label
Pavel Kotov - starszy kierownik castingów w Cirque du Soleil
Peter Dubinsky - właściciel Firebird Productions
Sun Lili - dyrektor artystyczny Chińskiego Akrobatycznej Trupy Narodowej
Vladimir Shaban - dyrektor Białoruskiego Cyrku Stacjonarnego
Vladislav Kornienko - dyrektor Cyrku Narodowego Ukrainy
Zsuzsa Mata - dyrektor zarządzający Festiwalu w Monte Carlo

Gośćmi specjalnymi Festiwalu będzie ponad 100 dyrektorów cyrków, menadżerów i znawców, a wśród nich:
TATIANA ZAPASHNAIA - zastępczyni dyrektora Great Moscow State Circus
RUAN MIN - przedstawiciel chińskiego środowiska akrobatycznego
MARIA JERNSTRÖM - Sirkus Finlandia
SLAVA NUSHINKSI - dyrektor zarządzający Dorato Circus z Izraela
CARMEN LUPASCU RHODIN - dyrektor Cirkus Brazil Jack
HENK VAN DER MEIJDEN & ELISA VAN DER MEIJDEN - dyrektor i dyrektor castingu Stardust Circus International
RAMON VAZQUEZ - dyrektor Circo Hermanos Vasquez
SANDOR DONNERT - dyrektor agencji artystycznej Donnert w Anglii
HELMUTH GROSSCULT - dyrektor wykonawczy ECA - Europejskiego Stowarzyszenia Cyrków
YERIK ZHOLZHAKSYNOV - dyrektor generalny Cyrku w Astanie
DMITRY CHERNOV - producent cyrkowy
MURAD ABDULLAEV - producent cyrkowy
FRANK KELLER - członek ECA, dyrektor castingów w Circus Krone
IAN JENKINS - dyrektor castingów i promotor projektów w Europa-Park
YAKOV M. LOBOVICH - dyrektor wykonawczy Gomel State Circus na Białorusi
FRANS CUIJPERS - przedstawiciel ECA
FRANCESCO MOCELLIN - członek ECA
DIRK KUIK - sekretarz ECA i przedstawiciel Planet Circus Service GmbH
ALKETA HAXIU - Narodowy Cyrk Albanii
JOHN LE MARE - przedstawiciel Federacji Cyrkowej z Australii
RENATE MARIA WASDRACK - menadżer z Niemiec

Skład programów przedstawia się następująco:

Show „A”

Duo Tessa – akrobacje (Węgry)
Trio Equivokee – repryzy (Ukraina)
Duo Vitalys - Hand to hand (Peru)
Julot Cousins – Hula hoop na kołyszącym się maszcie (Francja)
Duo Laos – numer acro (Hiszpania)
Cyrk Jakucki - skoki przez obręcze (Rosja, Jakucja)
Virtuoso 5 – ekwilibrystyka na trapezie (Rosja)
Zsolt Szlavkovszki – szarfy (Węgry)
Trio Black Diamond – Hand to hand (Etiopia)
Duo Parshins – ramka (Rosja)
Chinese ball juggling – żonglerka (Chiny)
Trupa Alania – dżygitówka (Rosja)


Show „B”

Gusarov - akrobatyka (Rosja)
Emelin & Zagorsky – repryzy (Białoruś)
Kalashnikov Brothers – diabolo (Rosja)
Yves & Ambra – szarfy (Hiszpania/Włochy)
Black and White Fantasy – stójki (Chiny)
Black and White Fantasy - dzieci – stójki (Chiny)
Richter József & Merrylu Casselly – Pas de deux (Węgry)
MAYYA – latające trapezy (Rosja)
Kolev Sisters – ekwilibrystyka (Włochy/Bułgaria)
Duo Togni – sztrabaty (Węgry)
Semyon Krachinov – żonglerka (Rosja)
Pagoda of Bowls – handwoltyż (Chiny)
Cyrk Jakucki - kauczuk (Rosja, Jakucja)

Niewątpliwie Festiwal w Budapeszcie ostatnimi laty urósł do rangi najważniejszej imprezy cyrkowej w Europie, choć sam był jak dotąd organizowany nieregularnie od dwudziestu lat. Jak widać, na złote lata, trzeba czasem długo poczekać.

Betekintés a XIII. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál kulisszái mögé. 🕵️‍♀️🎪

Zajlanak a próbák, itt a nyitány rendezésébe láthattok be.☺️

Opublikowany przez Fővárosi Nagycirkusz Wtorek, 7 stycznia 2020
Wielbłądy cyrkowe w orszakach
Dziś, w Święto Trzech Króli, ulicami polskich miast jak co roku przeszły barwne orszaki. Wiele z nich uświetniły cyrkowe wielbłądy, które były największą atrakcją dla uczestników.

Do największej ilości miast dotarły zwierzaki Cyrku Arena. Jego wielbłądy pojawiły się bowiem w Rzeszowie, Mińsku Mazowieckim, Zwoleniu, Siemiatyczach, Łodzi i Warszawie. Cyrk Vegas wypożyczył swojego wielbłąda do Łochowa, a Cyrk Safari kolejny raz przywiózł baktriana do Jarosławia. Aż trzy wielbłądy Cyrku Zalewski pojawiły się na korowodzie w Siedlcach.

Aż dziw, że prezydenci takich miast jak Łódź czy Warszawa bardzo głośno protestują przeciwko wyjściu wielbłąda cyrkowego na arenę, ale już przy wyjściu tego samego wielbłąda na ulice miast, którymi władają, siedzą jak myszy pod miotłą. Udanego świętowania. ;)
Podzielcie się ze światem swoimi zagranicznymi podróżami cyrkowymi!

Sztuka cyrkowa nie ma granic! Udowadniacie to Wy podróżując i odwiedzając widowiska cyrkowe w całej Europie! Dlatego...

Opublikowany przez KMC - Klub Miłośników Cyrku Niedziela, 5 stycznia 2020
Strona 2 z 208 < 1 2 3 4 5 > >>
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

20. FESTIWAL - 2019

CYRK ARENA - 2019

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziesięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm!

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.

stat4u
Choose your language
Ogłoszenia


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Zobacz też
Nasz złoty partner
Na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 161
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Stunts
right border
unten links unten rechts


7306978 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie