oben links oben rechts
left border
Home ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Forum ˇ Dodaj newsa ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktListopad 21 2017 05:24:49
Serdecznie witamy!
KMC+: Jeszcze w tym tygodniu na KMC: archiwalne zdjęcia Cyrku Wielki oraz cyrkowa nuta od KMC. :)


Każdy sobie rzepkę skrobie - prosta droga do tragedii
To, że w polskim środowisku cyrkowym nigdy nie było zgody, wiadomo od zawsze, ale to, co dzieje się w naszym świecie cyrku de facto od dwóch lat, a w ciągu ostatnich kilkunastu dni uwypukliło się jeszcze bardziej, przechodzi ludzkie pojęcie. Chodzi oczywiście o widmo wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu występów zwierząt w cyrkach i postawy polskich przedsiębiorstw cyrkowych wobec tej sytuacji.

Wiemy nie od dziś, że (na chwilę obecną) w sposób zorganizowany, przemyślany, taktyczny i co najważniejsze - ciągły, o dobre imię cyrków ze zwierzętami na bardzo różnych płaszczyznach walczą jedynie trzy największe cyrki w Polsce - "Arena", "Korona" i "Zalewski" i chwała im za to, jakkolwiek te działania były mniej lub bardziej udane. Są one zjednoczone w Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki, mają swoich przedstawicieli w mediach i prawników za których trzeba płacić. A reszta? Reszta, mówiąc bardzo brzydko i kolokwialnie, "wypięła się". Jedynie na początku roku 2016 była krótka współpraca większej ilości cyrków, ale później trzy największe cyrki w Polsce zostały same z problemem. Reszta zachowała się bardzo nieelegancko i egoistycznie. Prawda i wina leżą po środku jak zawsze, ale nieco rozbieżne zdania pomiędzy czołówką polskich cyrków, a całą resztą nie mogą być wymówką dla nie pomagania w walce z zielonymi!

Co mamy dziś? Dziś mamy realne zagrożenie wprowadzenia ustawy zabraniającej występów zwierząt w cyrkach. Wiedźcie, że już odkąd pojawiły się pierwsze pogłoski złożenia w sejmie projektu owej ustawy, wspomniane trzy cyrki natychmiast zaczęły intensywne działania. M.in. w minionym tygodniu złożono do kancelarii sejmu procyrkową petycję.

Sytuacja jest naprawdę poważna, a co robi reszta? Reszta dąsa się na największe cyrki za jakieś błahostki i drobnostki, za to, że kiedyś ktoś komuś coś powiedział niemiłego, że trzeba walczyć o zwierzęta w cyrku, a chcąc walczyć, trzeba płacić m.in. na reprezentującą cyrki świetną kancelarię, trzeba poświęcić trochę czasu na ten temat, czasami trzeba przyjechać do Warszawy lub w inne miejsce na spotkanie z politykami, urzędnikami, czy lokalnymi władzami, trzeba zapłacić za ulotki promujące cyrk ze zwierzętami. Pozostałe cyrki nie chcą współpracować, nie chcą pomagać ani fizycznie ani finansowo, uważają, że to trzeba robić zupełnie inaczej, inaczej działać, dawać inny przekaz medialny itd. Ludzie! Tu chodzi o cały Wasz dobytek życia, nie czarujcie się, nie może być tak, że znalazło się trzech idiotów, którzy odwalą za Was całą czarną robotę! Cyrk bez zwierząt straci. I to dużo. Przykład? Chociażby "Arlekin". Ale nawet nie kierując się sentymentami, a czystym zyskiem - proszę sobie wyobrazić, obliczyć o ile mniej pieniędzy zarobicie tylko z tego tytułu, że nie będziecie mogli organizować przejażdżek na wielbłądach, kucykach, zdjęć z pieskami, wężami, legwanami. To nic nie znaczy? Żaden cyrk już nie zarobi wynajmem wielbłądów, koni, kucyków, lam, osłów do bożonarodzeniowych szopek i Orszaków Trzech Króli. Czy naprawdę chcecie zamienić posadę właściciela cyrku na stołek na kasie w hipermarkecie? Albo trzydzieści razy dziennie włączać i wyłączać karuzelę w lunaparku? Niektórzy naprawdę zachowują się jak 5-latki "strzelając fochy" za jakieś zadawnione spory, zamiast zapominając o tym co było, skupić się na tym co będzie i walczyć z całych sił o prawdę! Czy małe cyrki naprawdę nie obchodzi jak się potoczy cała ta sprawa? Trzeba być niespełna rozumu, zwykłym durniem, by kupować nowe zwierzęta, opierać połowę swojego programu na występach zwierząt, a jednocześnie kompletnie NIC nie robić w kierunku zahamowania wprowadzenia zakazu w Polsce! To jest skandal, a takie postawy są wręcz obrzydliwe. To jest zwykłe pasożytnictwo. Osoby, które nie podejmują żadnych działań na rzecz cyrku ze zwierzętami są na równi z zielonymi i tak samo przyczyniają się do zagłady klasycznego cyrku jak oni!

Prosimy i apelujemy do wszystkich - w każdej chwili możecie przyłączyć się do koalicji cyrków i walczyć o przetrwanie tradycyjnego cyrku. Nie masz określonej sumy pieniędzy? Wnieś tyle ile możesz. Niestety, ale w chwili obecnej pomoc kancelarii prawnej jest niezbędna, a to kosztuje - im więcej cyrków, tym koszty rozkładają się na więcej podmiotów. Zapomnijmy wszyscy o swoich uprzedzeniach, różnicach zdań, jeszcze raz wszystkich zachęcamy - skontaktujcie się z cyrkiem "Arena", "Korona" albo "Zalewski", powiedźcie, że chcecie razem działać w tym trudnym okresie, te cyrki naprawdę cały czas liczą na pomoc mniejszych cyrków. Ten tydzień to szereg kolejnych działań podejmowanych przez Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki.

Jeszcze raz powtórzmy, bo chyba jeszcze nie do wszystkich to dotarło - gramy do jednej bramki, zakażą zwierząt we wszystkich cyrkach, nie tylko w tych największych. Włącz się do koalicji, przedstaw też swoje pomysły i propozycje, jesteśmy pewni, że tym razem Związek ich wysłucha. Nie bądźmy jak drewniane kloce, obojętni na wszystko.

Po lekturze tego artykułu zapewne większość go totalnie zlekceważy - "Co oni tam wiedzą, nie mają cyrku..." itd, itd. Ale to jest naprawdę ostatni dzwonek na jakiekolwiek wspólne działania - teraz albo nigdy! Artykuł powstał mimowolnie, powstał bo musiał. W ostatnich dniach bardzo wielu artystów i reklamowych pisało do nas, dzwoniło, dopytywało się o obecną sytuację. Naprawdę na poważnie liczymy na to, że do trójki walczącej wręcz heroicznie o zapobiegnięcie zakazowi, dołączy chociaż jeden cyrk. Tu trzeba zapomnieć jakieś dawne krzywdy, wznieść się ponad podziały, oddzielić problem od człowieka. Tylko mądrzy ludzie to potrafią.
Cyrkowe miasteczko na żywo
fastNews Cyrk znowu na żywo na kamerce w Sint-Niklaas - kliknij TUTAJ. Przez lata w tym okresie stał tu "Herman Renz", teraz - po prostu galówka. Dobrej zabawy. :)
"Humberto" wkrótce zjedzie na bazę
Już za tydzień, w ostatnią niedzielę listopada, znany czeski Cirkus Humberto zakończy swój kolejny sezon objazdowy.

Ostatnie spektakle są tradycyjnie grane w Pradze. Potem cyrk zjedzie na bazę, gdzie będzie przygotowywał się do premierowy spektaklu 2018. Warto przypomnieć, że w tegorocznym programie ponownie nie zabrakło polskiego akcentu. Widzów bawił bowiem wybitny polski komik - Mr. Chap, znany z areny Cyrku Korona.

Dyrekcja "Humberto" od wielu lat wspiera polskich artystów, bowiem regularnie zatrudnia ich w swoim programie. W minionych latach byli to m.in. RiCO, Inka Kalachevska, czy właśnie Mr. Chap.
Kludský - jeden z najpotężniejszych cyrków wszech czasów
W tym artykule chcemy Wam pokrótce przedstawić historię czeskiego Cirkus Kludský, jednego z największych i najwspanialszych cyrków w historii.

Cirkus Kludský był najsłynniejszym czeskim cyrkiem i jednym z największych w całej historii sztuki cyrkowej. Podróżował z 3-arenowym namiotem o wymiarach 86 x 54 metrów mogącym pomieścić 10 000 widzów. Posiadał 25 słoni, 160 koni oraz 74 inne zwierzęta - lwy, tygrysy, pantery, żyrafy, hipopotamy i inne. Cyrk zatrudniał 200 artystów z 35 krajów świata, a także dwie orkiestry. W swoim taborze miał 200 wozów, często podróżował pociągiem.


W 1929 roku, gdy Cirkus Kludský został zaproszony do Rzymu, przez miesiąc jego występy zobaczyło 600 000 widzów. Sam cyrk został założony przed I wojną światową przez Karela Kludský, a później rodzinny biznes był kontynuowany przez jego synów.

Cyrk podróżował po całej Europie i tylko niemiecki Circus Krone był w stanie konkurować z tym czeskim gigantem. Niestety przyszedł wielki krach na nowojorskiej giełdzie, w Europie pojawiła się hiperinflacja, Cirkus Kludský nie był w stanie zarobić na koszta. Co gorsza, zimą 1931 200 zwierząt cyrkowych zdechło na zapalenie płuc. Następnego roku, słoń-ikona cyrku, Baby, zmarł. W 1934 roku cyrk grał we Wiedniu, gdy wybuchła austriacka wojna cywilna. Cyrk utknął i nie mógł wyjechać. Artyści uciekli, bo bali się o swoje życie. To był koniec. Karel i Rudolf Kludský musieli ogłosić bankructwo 22 lutego 1934 roku.

Kilkadziesiąt zwierząt kupili bracia Amar, właściciele największego we Francji cyrku oraz Circus Barley. Reszta zwierząt została wynajęta albo sprzedana do ogrodów zoologicznych. Gdy wybuchła II wojna światowa, Rudolf Kludský, spadkobierca cyrkowe tradycji, stracił ostatecznie wszystko - zarówno zwierzęta jak i bliską rodzinę. Zmarł 4 grudnia 1960 roku.

Były jeszcze próby wskrzeszania cyrku, utworzenia parku rozrywki, ostatecznie jednak nie udało się odbudować potęgi cyrkowej dynastii, ale nazwisko Kludský na zawsze zapisało się w historii czeskiej sztuki cyrkowej.
(Źródło: circopedia.org)
Makiety czeskich cyrków
Dziś prezentujemy makiety kilku czeskich cyrków wykonane z niezwykła precyzję przez wielkiego pasjonata - Petra Gongola. Prawda, że zasługują na uznanie? Warto dodać, że wszystkie te makiety zostały wręczone dyrektorom owych cyrków.
25. Weltweihnachtscircus Stuttgart

W tym roku w Stuttgarcie wielki jubileusz 25-lecia będzie świętował Weltweihnachtscircus. Impreza zasłynęła szalenie wysokim poziomem i tak też będzie w tym roku. Ten zimowy cyrk prezentuje cyrk w najlepszym wydaniu! Występy w dniach 7 grudnia - 7 stycznia.

Miejsce: Cannstatter Wasen, Stuttgart
Ceny biletów: od 22,90 € do 72,50 € w 7 kategoriach cenowych w zależności od terminu
Strona internetowa: www.weltweihnachtscircus.de
Organizator: Music Circus Concertbüro GmbH

Program:
IVAN KNIE - poczta węgierska
MAYCOL ERRANI - pokaz wielbłądów
DESIRE OF FLIGHT - sztrabaty
MARTIN LACEY JR. - największy na świecie pokaz 26. lwów i tygrysów
ARTYŚCI CYRKU CHIŃSKIEGO (UCZESTNICY FESTIWALU W MONTE CARLO 2018) - akrobacje na rowerach
SPICEY CIRCUS - akrobacje na batucie
SLAPSTICK - największa na świecie grupa muzycznych klaunów z 50 instrumentami
TRUPA GERLING - wysoka lina pozioma
ARTYŚCI CYRKU MOGOLSKIEGO - ludzkie piramidy
SILVER POWER - hand to hand
ANDREY JIGALOV - repryzy

Jak widać program jest na niebotycznym poziomie i spokojnie dorównuje najlepszym festiwalom europejskim. Zobaczyć takie widowisko - bezcenne.
Wyniki konkursu
Zakończył się nasz konkurs w którym mogliście wygrać materiały promocyjne czeskich cyrków. Zwycięzcą został Paweł Lisiecki. Pawle, gratulujemy - nagrody wędrują do Ciebie.
Czesi w Monte Carlo
Jeśli brać pod uwagę udział czeskich artystów w Monte Carlo, to stoją oni kilka pięter wyżej w rankingach niż Polska. W ciągu ostatnich kilku lat na arenie Festiwalu w Monte Carlo wystąpiło trochę artystów z Czech. Przewijali się na tej imprezie przez cały czas w jej ponad 40-letniej historii. Pozwólcie, że teraz przypomnimy nagrodzone występy z ostatnich lat.

2004


ALAN ŠULC - BRĄZOWY KLAUN


2011


PAOLO KAISER - NAGRODA SPECJALNA MOSKIEWSKIEJ SZKOŁY CYRKOWEJ


2014


EMIL FALTYNY - NAGRODA SPECJALNA KSIĘŻNICZKI ANTOINETTE


RODZINA FALTYNY - NAGRODA SPECJALNA ZJEDNOCZONYCH PRZEDSIĘBIORSTW ROZRYWKOWYCH
2017


MARIO BEROUSEK - BRĄZOWY KLAUN


WOLF BROTHERS - NAGRODA NIEMIECKIEGO KLUBU MIŁOŚNIKÓW CYRKU


Cirkus Cirkus Festival - utracony brylant
Zgłębiając tajniki cyrku czeskiego nie sposób nie wspomnieć o jednym z najważniejszych, choć krótkich, okresów w czeskiej sztuce cyrkowej. Mowa o Cirkus Cirkus Festival, który błyskawicznie zyskał popularność w całej Europie. Równie szybko zniknął.

Pierwsza edycja tego czeskiego festiwalu odbyła się zimą w hali, w 2010 roku i już wtedy poziom imprezy zachwycał. Na arenie pojawili się m.in. Jimmy Folco, Adriana Folco, Helena Polach, Diorios, Duo Guidi, czy Biker Acrobats, którzy zdobyli 1. miejsce. Pierwsza edycja festiwalu okazała się ogromnym sukcesem - finansowym i medialnym. Nie dziwi więc, że prędko wydarzenie przeniosło się pod cyrkowe namioty i zaczęto organizować imprezy dodatkowe jak Cirkus Cirkus Classic, który w zasadzie niczym nie różnił się od festiwalu poza brakiem nagród i jury.

Przez kilka edycji na festiwalowej arenie wystąpiły największe cyrkowe sławy: Navas Brothers, rodzina Casselly, Robert Lagroni, Flying Mendonca, śp. Picasso jr., Duo Stauberti, Anthony Zatta. Był balet, profesjonalne jury, znane gwiazdy. Wszystko to rozrosło się tak bardzo, że każda edycja była profesjonalnie filmowana i emitowana wielokrotnie w czeskiej telewizji!

Niestety szybko okazało się, że to było zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Cirkus Cirkus Festival, Cirkus Cirkus Classic, potem jeszcze wodny cyrk. Widzowie w Pradze po prostu mieli przesyt. Za dużo cyrku w zbyt krótkim czasie, do tego ogromne koszty imprezy sprawiły, że festiwal praktycznie z dnia na dzień przestał istnieć. Ostatnia edycja odbyła się w 2013 roku. Namioty sprzedano "Berolinie", wozy innym cyrkom, w tym "Koronie". Mimo wszystko od tego czasu szef Festiwalu, Artur Kaiser podejmuje starania na rzecz odbudowy tej imprezy. Mamy nadzieję, że kiedyś to się uda, bo impreza była naprawdę w czołówce europejskich widowisk cyrkowych, tak blisko Polski.
3. Kölner Weihnachtscircus

Kontynuujemy nasz cykl poświęcony zimówkom w Niemczech. Dziś przybliżamy Wam 3. Kölner Weihnachtscircus.

3. Kölner Weihnachtscircus jak sama nazwa wskazuje odbędzie się w Kolonii i będzie trwać wyjątkowo długo - od 9 do 31 grudnia br. Przygotowano specjalne promocje - na wybrane spektakle bilety będzie można kupić 20 % taniej albo dokonać zakupu biletu w promocyjnej cenie na który wchodzą dwie osoby.

Miejsce: przy Moście ZOO (Zoobrücke), Kolonia
Ceny biletów: od 18,00 € do 62,00 € w 7 kategoriach cenowych
Strona internetowa: www.koelner-weihnachtscircus.de/
Organizator: State Circus Entertainment BV

Program:
ARTEM SYSOIEV - akrobacje na rowerze
VIKTOR & VIKTORIA - żonglerka
DUO GALAXY - koło śmierci
LADISLAV KAISER - wysoka lina pozioma
EXKLUSIV - pokaz psów
6 - OSOBOWA GRUPA - akrobacje na batucie
TATIANA & DENIS - sztrabaty
THE AFRICAN HUNTERS - czarnoskórzy akrobaci
TRIO EQUIVOKEE - repryzy

Cały spektakl wzbogaci balet cyrkowy z Mińska.

Jeszcze dziś bądźcie z nami. Wieczorem kontynuować będziemy nasz tydzień z cyrkiem czeskim. :)
Cyrk Korona w wersji mini
W wywiadzie Petr potwierdził, że jego ulubionym polskim cyrkiem jest "Korona". Już chwilę temu znalazło to swój wyraz w stworzeniu makiet dwóch wozów polskiego cyrku, których zdjęcia prezentujemy poniżej. Jak widać przyjaźń między polskim a czeskim światem cyrku jest realizowana na wielu płaszczyznach.Strona 1 z 134 1 2 3 4 > >>
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

CYRK ARENA - 2017

CYRK WICTORIA - 2017

Choose your language

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziewięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm i jak najwyższą jakość naszej oferty.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.


Ogłoszenia
Saksofonista - klarnecista z dużym doświadczeniem dołączy do orkiestry, zespołu lub zagra z własnym zespołem. Telefon: 512 607 433


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Cyrk ze zwierzętami
Zobacz też
Na Forum
Najnowsze Tematy
Sezon 2017
Echa konferencji Fun...
Klasyfikacja cyrków:...
Hipokryzja "zielonyc...
Prośby i sugestie dl...
Najciekawsze Tematy
Sprzedaż, kupno l... [21]
Cyrk Gwiazda [12]
Klasyfikacja cyrk... [10]
Prośby i sugestie... [8]
Sugestie i propoz... [7]
right border
unten links unten rechts


5655092 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie