oben links oben rechts
left border
Home ˇ Tour CZ • SK ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktStyczeń 27 2020 05:23:02
Serdecznie witamy!
KMC+: Już wkrótce pierwsze informacje i nowości odnośnie sezonu 2020 w Polsce. Bądźcie z nami codziennie!
Cirkus Humberto wkrótce wyruszy w nową trasę
Dobrze znany wszystkim czeski Cirkus Humberto już za miesiąc rozpocznie sezon 2020 i znów odwiedzi miasta i miasteczka w Republice Czeskiej. Jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy krajowy cyrk, kolejny raz nie zawiedzie i zaprezentuje ciekawy program na wysokim poziomie artystycznym. Jak na razie poznaliśmy nowy plakat, który również robi wrażenie.

Poniżej możecie zobaczyć afisz promujący tegoroczną trasę cyrku. W nowym widowisku zobaczymy słynną rodzinę trenerów Folco, czyli Adrianę, która zaprezentuje pokaz koni oraz jej syna, Amedeo, który drugi rok z rzędu przedstawi czeskim widzom dwie urocze słonice. Obok tego duetu na arenę, pokilku latach przerwy, ponownie powróci Franceska Lanik, która przedstawi pokaz pudli królewskich.

Cyrk nie zdradza w chwili obecnej więcej szczegółów odnośnie nowego sezonu. Jednak zmieniając trochę temat, sezon 2020 w Czechach będzie chyba najbardziej przełomowym sezonem od lat, sezonem wielkich zmian. Na drogi nie wyjeżdża bowiem Cirkus Original Berousek, a i o "Berousek Sultan" mówi się, że już nie wyjedzie. "Humberto" zostanie zatem największym, najsłynniejszym i najlepszym cyrkiem w Czechach, zostawiając resztę daleko w tyle, bo poza cyrkami "Bernes" i "Jo-Joo", reszta raczej nie zasługuje na szczególną uwagę, a z kolei "Ales Barlay", który spokojnie mógłby konkurować z "Humberto", jeździ po Słowacji. Natomiast dla innych czeskich cyrków, sezon 2020 może być sezonem ostatniej szansy po którym albo poprawią swoje finanse, albo zjadą na zawsze na bazę. Dlaczego tak się dzieje, ktoś mógłby zapytać? Ano dlatego, że wiele czeskich cyrków wykańcza samych siebie, jeżdżąc przez lata z niewiele zmienianym programem, a nawet i materiałami, a praktykowanie czegoś takiego w tak malutkim kraju, to prosta droga do utraty zainteresowania ze strony widzów.

humberto---plakat-2020-Kopiowanie.jpg
Festiwal w Monte Carlo dobiega końca. Jak go zapamiętamy?
Jutro wielki finał 44. edycji Festiwalu w Monte Carlo. Jak co roku okazała się ona wyjątkową ucztą artystyczną dla duszy, pokazem mocy klasycznego cyrku i miejscem spotkań środowiska cyrkowego z całego świata. Czym zapadła w pamięci tegoroczna edycja?

Dla nas, polskich fanów, niewątpliwie występem kolejnego Polaka na arenie w Monako w przeciągu ostatnich lat - Rafała Walusza z jego numerem pickpocket. Przypomnijmy, że artysta cyrków "Zalewski" i "Korona" zdobył nagrodę Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych w Warszawie. Tegoroczną edycję zapamiętamy także, niestety, ze względu na nieobecność Duetu Destiny, który w ostatniej chwili uległ kontuzji i musiał wycofać się z rywalizacji.

W pamięci pozostanie nam również wielkie show konne przygotowane przez słynną szwajcarską rodzinę Knie. Czegoś takiego nie można zobaczyć nigdzie indziej. Nie zapomnimy też niesłychanych akrobacji w wykonaniu chińskiej trupy akrobatycznej i niezwykle energetycznego podwójnego palotu prezentowanego przez Flying Tuniziani.

Żal żegnać się z Monako, ale żyjemy nadzieją, że już za niecały rok, ponownie zabrzmi "arena wolna" na 45. Festiwalu Sztuki Cyrkowej. Monte Carlo jest prawdziwą ostoją najprawdziwszej sztuki cyrkowej. I choćby cała Europa zdominowana była przez pokazy marnej jakości tworzone naprędce, "na kolanie", kolorowe roboty i przebierańców, to jesteśmy pewni, że właśnie w Monte Carlo każdy zawsze znajdzie prawdziwy cyrk.
Cyrk nr 1 na Węgrzech rusza z programem jakiego Węgry nie widziały
Magyar Nemzeti Cirkusz, jeden z najwspanialszych cyrków Europy, odznaczony Big Top Label, rusza w trasę 2020. Odwiedzi 19 miast, zagra na 20 placach, a premierowe występy odbędą się w dniach 12 - 15 marca w Budapeszcie.

Po 40 minutach od udostępnienia tej informacji przez cyrk na Facebooku, post zyskał 1000 lajków, został skomentowany prawie 700 razy i udostępniony blisko 900 razy! Takie liczby robią wrażenie, ale dobry, uczciwy cyrk obroni się zawsze, a gdy "robi" się go naprawdę, to zyskuje się jeszcze większe profity niż idąc "na skróty".

W nowym, fenomenalnym widowisku 2020 inspirowanym występami festiwalowymi, zobaczymy narodową chińską trupę akrobatyczną, pas de deux Merrylu i Jozsefa, Quinzy Azzario, prosto po występach w Circus Roncalli i legendarny duet klaunów Bobylev. Nie zabraknie oczywiście koni, słoni, żyraf, wielbłądów, kucyków. Poniżej plakat i pełna trasa na cały sezon.

magyar-2020-1-Kopiowanie.jpg

magyar-2020-2-Kopiowanie.jpg
Eötvös Cirkusz ze słoniami i uchatkami w nowym sezonie
Węgierski Eötvös Cirkusz by Lonand Eötvös szykuje się do rozpoczęcia nowego sezonu objazdowego 2020. Premiera już 5 marca, a w programie nie zabraknie wielu atrakcji.

Począwszy od 5 marca cyrk odwiedzi kolejno: Jászberény, Kecskemét (jedno z największych miast Węgier), Szarvas i Békéscsaba. Występy w tych czterech miastach obejmują daty od marca do 5 kwietnia włącznie i właśnie taką trasę na miesiąc do przodu podał cyrk na swojej stronie.

W nowym, międzynarodowym programie zobaczymy rodzinę Gartner z ich trzema słoniami i pokazem ekwilibrystycznym, laureatów i kilkukrotnych uczestników Festiwalu w Monte Carlo. Będą oni niewątpliwie największą gwiazdą Cyrku Eötvös. Ponadto w programie zobaczymy pokaz dwóch uchatek prezentowanych przez Perry Pedersen, która w sezonie 2019 występowała w Richter Florian Cirkusz i którą mieszkańcy rejonów, w których będzie niedługo Eötvös Cirkusz, podziwiali we wrześniu, czyli nie tak dawno. Dla niektórych będzie to więc powtórka z rozrywki.

Zapowiada się zatem ciekawe show w wykonaniu Eötvös Cirkusz, który choć oczywiście nie dorównuje dwóm największym i najlepszym bratnim cyrkom w kraju, to prezentuje interesujące programy na przyzwoitym poziomie.
Już teraz zobacz galę rozdania nagród w Monte Carlo
Za nami gala rozdania nagród 44. Festiwalu w Monte Carlo. Zobaczcie filmik z tego wydarzenia!

Opublikowany przez Los Payatips de TinTin Wtorek, 21 stycznia 2020
Dyrektor Circus Royal po raz pierwszy komentuje zamieszanie w cyrku
Szwajcarski portal Blick zamieścił niedawno rozmowę z Oliverem Skreinigem, dyrektorem Circus Royal wokół którego głośno jest od kilku miesięcy za sprawą problemów finansowych. To chyba pierwszy taki artykuł w którym obiektywnie przedstawiono sytuację.

W chwili obecnej sytuacja wygląda tak, że zwierzęta cyrku, trzy Watussi, dwa konie i kucyk są na sprzedaż, siedem wielbłądów zostało odebranych przez Biuro Weterynarii w Roggwil BE. Prokuratura w Turgowii wniosła przeciwko Skreiningowi zarzuty za złamanie prawa o cudzoziemcach, a także przestępstwa finansowe.

Jednak data premiery nowego spektaklu 6 marca w Weinfelden jest aktualna, plac zarezerwowany. "Cyrk to moje życie. Nie poddaję się. Ale nie mogę dłużej tego kontynuować”- mówi Skreinig i dodaje: „Jestem bardzo wrażliwą osobą, która nikomu nie szkodzi, nigdy nikomu nie zrobiła nic złego”.

Oliver Skreinig był kilka dni temu w Monachium. Tam spotkał się z potencjalnymi inwestorami i nabywcami.

W minionym sezonie pracownicy musieli czekać miesiącami na swoje zarobki. "Każdy otrzymał wynagrodzenie lub weksel. " - mówi Skreinig, który nagle zniknął pod koniec listopada.

Opowiada teraz o dramacie ucieczki i mówi, że próbował popełnić samobójstwo. "Niezależnie od tego, czy masz ciężki wstrząs mózgu, czy gorączkę 40 stopni, musisz wystąpić. Nikt inny nie jest zainteresowany niczym innym" - mówi Skreinig. Peter Gasser był współwłaścicielem Circus Royal. Popełnił samobójstwo latem 2018 roku.

Skreinig doznał załamania nerwowego pod koniec 2019 roku i od tego czasu jest pod opieką psychologiczną. "Rozpad tego cudownego cyrku i wszystkie te procedury zbyt bardzo mnie dotykają. Royal to moje życie, moja rodzina. [...] Powinienem dawno temu przestać działać. Za długo ufałem niewłaściwym ludziom.”- mówi dyrektor i dodaje: „To, w połączeniu z trudnymi okolicznościami - takimi jak mała publiczność i wiedza finansowa Petera zwaliło mnie z nóg”.

Skreinig nie jest już w stanie sam poradzić sobie z cyrkiem, ale widzi nadzieję. Niektórzy z jego pracowników nadal chcą dla niego pracować. Najpóźniej za trzy tygodnie powinno być jasne, czy Circus Royal zostanie sprzedany, czy Skreinig opracuje nowy pomysł na siebie i swój cyrk. Ma nadzieję, że 6 marca arena znów będzie wolna.
Znamy wyniki Festiwalu w Monte Carlo
Przed nami jeszcze tydzień festiwalowych zmagań w Monte Carlo, ale już wczoraj zostały ogłoszone wyniki tegorocznej edycji imprezy. Wielkiego zaskoczenia nie było, bowiem już od początku, gdy okazało się, że rodzina Knie weźmie udział w Festiwalu, spekulowano, że to właśnie ona zdobędzie Złotego Klauna i tak też się stało. Poniżej przedstawiamy zdobywców głównych nagród. Rafał Walusz zdobył Nagrodę Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych w Warszawie.

ZŁOTY KLAUN
Kawaleria Circus Knie prezentowana przez Ivana Fredericka Knie oraz Maicola i Wiorisa Errani
Martinez Brothers
Flying Tuniziani

SREBRNY KLAUN
Sergey Nesterov
Trupa Akrobatyczna z Shandong
Trupa Ayala & Klaun Henry
Trio Dandy's

BRĄZOWY KLAUN
Flash of Splash
Trupa Efimov
The Bingo 5 Boys
Trupa Zola
"Amar" pojawia się i znika
Cirque Amar znów wyjeżdża na francuskie drogi! Jak widać, marka ta w ostatnich latach pojawia się i znika, ale sprawa jest dużo bardziej ciekawa i zawiła.

Prawa do nazwy "Amar" posiada od 1973 roku rodzina Bouglione z Belgii. I to właśnie ona odpłatnie "wypożycza" nazwę właścicielom cyrków. Dobrze wszystkim znanym Cirque Amar, który podróżował przez wiele lat po Francji z czerwono - białym namiotem był majątkiem należącym do rodziny Falck, która obecnie prowadzi Cirque Falck / Zavatta. Natomiast współczesny Cirque Amar, który wyjeżdża na francuskie drogi, będzie prowadzony przez rodzinę Caplot, która wcześniej występowała pod nazwą Cirque Caplot Zavatta.

Wszystko to jest bardzo poplątane, ale pozostaje nam mieć nadzieję, że nieważne w czyim wydaniu, "Amar" będzie się świetnie prezentował. I na to się zanosi, bo choć nie znamy dokładnego programu, to już pojawiają się głosy, że dyrekcja zaangażowała przyzwoitych artystów.
Zobacz mistrzowski pokaz koni prosto z Monte Carlo
Festiwal w Monte Carlo trwa z najlepsze, a my łączymy się ze wszystkimi gośćmi w Monako poprzez relacje, zdjęcia i filmy. I tak, dziś, mamy przyjemność zaprezentować Wa świeżutkie nagranie z wielkiego show konnego, prosto z areny 44. Festiwalu.

👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼 gran final de la función de hoy en Montecarlo 🎪🇲🇨

Opublikowany przez CHAT VIP Piątek, 17 stycznia 2020
W te święta Cirque Bouglione stracił 900 tys. euro
Zwykle zimowe występy Cirque d'hiver Bouglione w Paryżu cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dyrekcja cyrku zawsze starała się zapewnić widzom show na najwyższym możliwym poziomie. Nie inaczej jest i tej zimy, jednak mimo świetnych artystów, w okresie świątecznym słynny francuski stracił stracił 900 tysięcy euro.

Jak to możliwe? Do wszystkiego przyczyniła się fatalna frekwencja na spektaklach. Do cyrku, który może pomieścić 1600 widzów, przychodzi po 150 osób. Dyrekcja tak drastyczny spadek widzów wyjaśnia strajkami we Francji i stolicy, które przetoczyły się przez kraj na przełomie roku 2019 i 2020 i które spowodowały również liczne trudności w poruszaniu się komunikacją publiczną. Z tego powodu wiele Francuzów, w obawie o własne zdrowie, wolało nie pojawiać się w rejonie masowych protestów, a inni po prostu nie mieli czym dotrzeć do cyrku z odleglejszych zakątków metropolii paryskiej, zwłaszcza z małymi dziećmi.

To nie pierwszy raz, gdy francuska sztuka cyrkowa traci widzów przez sytuację polityczną w kraju. Kilka lat temu, gdy we Francji miała miejsce seria zamachów terrorystycznych, drastyczny spadek widzów odczuły m.in. cyrki "Arlette Gruss" i "Pinder" - Francuzi woleli wówczas unikać dużych skupisk ludzi.
Festiwal w Monte Carlo rozpoczęty!
Premierowe występy w ramach 44. edycji Festiwalu w Monte Carlo za nami! Cóż więcej mówić - słowa i tak nie oddadzą atmosfery tam panującej, dlatego polecamy wideo-relację z fragmentu festiwalowego widowiska. Jest na niej także występ naszego reprezentanta - Rafała Walusza! Jego numer rozpoczyna się w około 38. minucie. Miłego oglądania!
[AKTUALIZACJA: Film został usunięty przez administratora strony i nie można go już niestety oglądać]

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego premierowego występu:

Le 44ème Festival International du Cirque de Monte-Carlo a ouvert ses portes Jeudi 16 Janvier 2020 au Chapiteau de...

Opublikowany przez Festival International du Cirque de Monte-Carlo Czwartek, 16 stycznia 2020
Strona 1 z 208 1 2 3 4 > >>
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

20. FESTIWAL - 2019

CYRK ARENA - 2019

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziesięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm!

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.

stat4u
Choose your language
Ogłoszenia


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Zobacz też
Nasz złoty partner
Na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 161
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Stunts
right border
unten links unten rechts


7307118 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie