oben links oben rechts
left border
Home ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Forum ˇ Dodaj newsa ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktGrudzień 15 2017 12:55:37
Zobacz Temat
KMC - Klub Miłośników Cyrku | Portal | Nasz portal
Autor Echa konferencji Fundacji VIVA zorganizowanej w siedzibie PAP
Lukasz1
Użytkownik

Data rejestracji: 17.04.14
Dodane dnia 02-09-2016 21:50
Zapewne wielu z Was śledziło (w ramach rozrywki) wakacyjną konferencję, którą w siedzibie PAP zorganizowała VIVA. Nie usłyszeliśmy niczego nowego. Tak jak można było przypuszczać, aktywiści VIVy, sporządzając raport na temat sytuacji polskich cyrków, dodali filmiki ludzi-katów (a nie prawdziwych trenerów, artystów cyrkowych) znęcających się nad zwierzętami. Manipulacja widoczna. I takie właśnie są działania VIVy. Nie znając i nie sprawdzając źródła informacji, oglądamy filmik, którym sprytnie można zmanipulować przysłowiowego Kowalskiego. Bo przecież każdy musi popłakać nad męczonym małym niedźwiadkiem, bitą małpką, kaleczonym słoniem. I każdy z nas popłacze. Bo jesteśmy ludźmi i mamy uczucia. Tylko, że ci, co tak postępują, nie mają nic wspólnego z prawdziwą sztuką cyrkową, tylko z okrucieństwem, które trzeba przypisać polskiemu cyrkowi.
Zraziła mnie do siebie Agata Buzek. Dziwi mnie, że osoba występująca kilka lat temu w programie poświęconym sztuce cyrkowej, tak diametralnie zmienia zdanie na temat zwierząt w cyrkach. Pani Buzek nie jest wybitną aktorką. To, co osiągnęła, to wynik popularności swojego tatusia. I jasną rzeczą jest, że aby przypomnieć jakoś o sobie widzom, warto zaangażować się w coś, o czym będą głośno mówić media. Wstyd!
Oglądając konferencję, bardzo dokładnie wsłuchiwałem się w wypowiedzi dwojga wykładowców akademickich, z tytułami naukowymi. Niewątpliwie Ci Państwo mają ogromną wiedzę z dziedziny zoologii. Ale to, co w pewnym momencie oświadczyła pani dr Dorota Sumińska jest nie do przyjęcia. Pani Sumińska jasno stwierdziła: "żadnych zwierząt". Nawet profesor Elżanowski, uzupełniając wypowiedź pani Sumińskiej, trochę neutralnie odpowiedział, że można się zastanawiać nad udziałem w programach cyrkowych tego typu zwierząt jak psy....Ale riposta pani Sumińskiej była natychmiastowa: "żadnych zwierząt, nawet psów". Muszę przyznać, że nie słyszałem jeszcze tak radykalnego stanowiska. Bowiem to, co oświadczyła dr Sumińska oznacza, że podawanie łapy przez psa, siadanie i nie wiadomo jeszcze co, jest nienaturalną czynnością tego zwierzaka. Na pewno tak radykalne poglądy, jakie reprezentuje pani Sumińska, czynią z niej uprzywilejowaną postać w działaniach ekologów. Tacy ludzie zamazują prawdziwy obraz polskiego cyrku i niszczą jego wizerunek. Dziwi mnie, że osoba z tytułem naukowym, ma aż takie poglądy.
W wolnej chwili, od deski do deski przewertowałem także raport na temat naszych cyrków, jaki można było pobrać w formacie PDF na stronie "......bez zwierząt". Komentować tego nie będę. Jedną rzecz jednak trzeba odnotować. Czytając opis każdego z naszych cyrków, przy jednym z nich (ekolodzy, nie mając już czego się czepić) pojawiło się zdanie, iż zwierzęta podobno mają posklejaną sierść. Bez komentarza. Podsumowując, wybujała wyobraźnia u ekologów działa i to bardzo!
Edytowane przez Lukasz1 dnia 02-09-2016 22:07
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

ZIMOWY CYRK - 2017

CYRK ARENA - 2017

Choose your language

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziewięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm i jak najwyższą jakość naszej oferty.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.

Ogłoszenia
Saksofonista - klarnecista z dużym doświadczeniem dołączy do orkiestry, zespołu lub zagra z własnym zespołem. Telefon: 512 607 433

Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Cyrk ze zwierzętami
Zobacz też

Na Forum
Najnowsze Tematy
Sezon 2017
Echa konferencji Fun...
Klasyfikacja cyrków:...
Hipokryzja "zielonyc...
Prośby i sugestie dl...
Najciekawsze Tematy
Sprzedaż, kupno l... [21]
Cyrk Gwiazda [12]