oben links oben rechts
left border
Home ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Forum ˇ Dodaj newsa ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktGrudzień 15 2017 12:57:42
Zobacz Temat
KMC - Klub Miłośników Cyrku | Wasze opinie o polskich cyrkach | Opinie
Autor Sezon 2017
Lukasz1
Użytkownik

Data rejestracji: 17.04.14
Dodane dnia 11-03-2017 07:13
Cyrk Arena - Radom 2017

Tydzień temu, w Radomiu (5 marca - godz. 16:00) miałem okazję obejrzeć spektakl sezonu 2017, przygotowany przez Cyrk Arena.
Na początku, na arenę, wychodzą bajkowe postacie, pingwinki, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszej części widowni.
Niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o punkt programowy, jest ekwilibrystyka na luźnej linie poziomej w wykonaniu młodego Aleksa Glavatskiego. 12-latek prezentuje ciekawe triki i ma już spory wachlarz umiejętności ekwilibrystycznych.
Bardzo ciekawy jest również pokaz na maszcie. Numery górne w wykonaniu Ani i Saszy także są godne polecenia. Natomiast do jednego z nich (z tego, co pamiętam - do akrobatyki na linie pionowej wykorzystane jest konfetti).
Na uwagę zasługuje także pokaz lwów. Tomas Ringel naprawdę ładnie prezentuje swoje zwierzęta. Oprawą do numeru jest motyw muzyczny z show francuskiego "Fort Boyard". Fajni są także klauni. Podobał mi się też pokaz konia rasy Andaluzja. Jeszcze lepiej prezentują się, moim zdaniem, numery braci Grand.
A w paradzie kończącej program pojawia się znów konfetti, co uważam, za dobry pomysł.
Warto na pewno porobić sobie zdjęcia frontonu z kasą, która robi ogromne wrażenie smiley Kolejną zaletą są również lampki nad kurtyną.
Dzieci chętnie korzystały z przejażdżek na wielbłądach w trakcie przerwy.

Cyrk Korona - Dęblin 2017

Najnowsza produkcja "Korony", zatytułowana "Wielki Jubileusz - 25 lat z Wami", robi ogromne wrażenie. Cyrk ten, po raz kolejny, pokazuje dobre numery w połączeniu z ciekawą oprawą. Oprawa, w połączeniu z porządnymi numerami, co pokazuje nasza "Korona", to trend, jaki można spotkać w dobrych cyrkach zagranicznych.
Pokazy zwierząt mają zmienioną aranżację. Jeśli chodzi o cyrkową farmę, mamy tradycyjną muzykę cyrkową - w pewnych momentach pokaz ten też jest trochę zmieniony.
Z pewnością pokazy z udziałem zwierząt w tym cyrku są bardzo dobrze przygotowane. Na pierwszy plan wybija się tu jednak numer z udziałem 9 border collie. Widać, w trakcie numeru, że przygotowania do tego pokazu trwały długo. A wspaniały efekt pracy jest widoczny na arenie. Niewątpliwie numerem tym obsadziłaby swój spektakl wąska i szeroka czołówka europejskich cyrków! Zapomniałem wspomnieć o Pani Zosi i numerze z udziałem jej niesfornego psa. Sympatyczny pokaz zaprezentowany na wesoło.
Jeśli chodzi o numery ekwilibrystyczne i akrobatyczne, to znów same pochwały.
Młodziutka Sofia, np., żonglerkę obręczami oraz manipulację tym przyborem prezentuje do oprawy w wykonaniu estońskiego zespołu Urban Symphony pt. "Randajad". Piękny jest również pokaz kontorsjonistyki, zaprezentowany do nowoczesnego utworu (i tu prośba do Was o pomoc - jeśli będziecie na programie "Korony", to wsłuchajcie się dokładnie i jeśli ktoś zna ten motyw muzyczny, to napiszcie....wiem, że to jest coś nowoczesnego i znanego, tylko w tej chwili tytuł piosenki wyleciał mi z głowy; brzmieniem mi to przypomina zespół One Republic Ryana Teddera).
Kolejny punkt spektaklu to Natalie z czeskiej Pragi. Prezentuje ona, między innymi, swing trapez, pokaz akrobatyczny w latającej kuli oraz transformacje w duecie z Janette. Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie swing trapez. Podobnie jest z latającą kulą. I tu taka uwaga - nie sugerujcie się, proszę, filmikiem YT, ponieważ, tu, artystka numer ten w połączeniu z hitem Sylwii Grzeszczak prezentuje tak, że przykuwa on oko. A dokładnie, artystka występuje do hitu "Tamta dziewczyna", przewodniego singla Sylwii z jej najnowszej płyty. Transformacje również są ładne. Są krótkie, na temat, bez specjalnych dłużyzn.
I teraz kolej na pokazy z udziałem Pawła i Waldka. Przyznam szczerze, że widziałem ich numery tyle razy, że mogłyby się znudzić. Okazało się jednak, że artyści dodali coś jeszcze i wraz z nowymi kostiumami do akrobatyki na trampolinie prezentują "odświeżony" repertuar, co było słychać po żywiołowej reakcji publiczności podczas ostatniego punktu spektaklu.
Komicy natomiast idealnie spełniają swoją rolę na arenie. Białorusko-ukraiński duet klaunów, czyli Jurasik i Tarasik wprowadzają do programu element repryz, jaki można oglądać za naszą wschodnią granicą. Jest prześmiesznie, widz jest rozbawiony do łez. Artyści ci współgrają ze scenkami, jakie prezentuje Gino. Włoskiego artystę możemy również spotkać pośród widowni. A jedna z repryz, z jego udziałem i pana konferansjera kończy się "wybuchem" konfetti.
Teraz kilka słów o pracy konferansjera. Oceniam go pod kątem pracy na arenie. Wypada niewątpliwie wzorowo. "Design" jego kostiumów (czerwona i niebieska kolorystyka) wpasowuje się w trend, jaki już od wielu lat obowiązuje na arenach dobrych cyrków zagranicznych (przede wszystkim - Festiwal w Monte Carlo).
Nie mogę nie wspomnieć o paradzie rozpoczynającej program. Na początku, na arenę, wychodzi część artystów, za chwilę zaś dołączają do nich pozostali. Daje to ładny obrazek, ponieważ arena jest cała wypełniona. Natomiast parada kończąca program to wyjście i prezentacja wszystkich artystów w białych płaszczach. Również ładnie się to prezentuje smiley
Spektakl jest znakomicie przygotowany. Mamy dobre numery okraszone piękną oprawą, na którą składają się nowoczesne motywy muzyczne, tradycyjna muzyka cyrkowa, odpowiednie oświetlenie połączone z puszczaniem dymu. Cały program "Korony" charakteryzuje się estetyką.

Krótko - polecam wszystkim programy "Areny" i "Korony". Znajdziecie w nich to, co lubicie. Każdy ze spektakli ma "swój klimat".
Edytowane przez Lukasz1 dnia 11-03-2017 10:25
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sezon 2017
Lukasz1
Użytkownik

Data rejestracji: 17.04.14
Dodane dnia 11-03-2017 07:19
Manipulacja obręczami, żonglerka tym przyborem (motyw muzyczny) - przyspieszona wersja piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=gi0FEO2tFFA

Akrobatyka w latającej kuli (motyw muzyczny): https://www.youtube.com/watch?v=M5UqFj-uk78
Autor RE: Sezon 2017
Mateusz01
Użytkownik

Data rejestracji: 02.06.15
Dodane dnia 11-03-2017 15:03
Super napisany artykuł. Zachęca do obejrzenia programów "Korony" i "Areny" smiley Cyrk Korona przygotował naprawdę fajny program (Sądząc po przeczytaniu tego artykułu)
Edytowane przez Mateusz01 dnia 11-03-2017 15:06
Skocz do Forum:
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

ZIMOWY CYRK - 2017

CYRK ARENA - 2017

Choose your language

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziewięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm i jak najwyższą jakość naszej oferty.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.

Ogłoszenia
Saksofonista - klarnecista z dużym doświadczeniem dołączy do orkiestry, zespołu lub zagra z własnym zespołem. Telefon: 512 607 433

Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Cyrk ze zwierzętami
Zobacz też

Na Forum
Najnowsze Tematy
Sezon 2017
Echa konferencji Fun...
Klasyfikacja cyrków:...
Hipokryzja "zielonyc...
Prośby i sugestie dl...
Najciekawsze Tematy
Sprzedaż, kupno l... [21]
Cyrk Gwiazda [12]